Trwa ładowanie...
d1vesft

Białoruś. Torturowani Polacy składają zawiadomienie w tej sprawie również w Mińsku. Zidentyfikowali brutalną milicjantkę

Trzej Polacy torturowani na Białorusi zamierzają walczyć o swoje prawa również w Mińsku. Składają zawiadomienie do tamtejszych władz. Mężczyznom udało się zidentyfikować jedną z brutalnych funkcjonariuszek - milicjantkę Karynę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Dobrowolski, Kacper Sienicki - Polacy zatrzymani i torturowani na Białorusi
Witold Dobrowolski, Kacper Sienicki - Polacy zatrzymani i torturowani na Białorusi (East News)
d1vesft

Prokuratura Krajowa wszczęła śledztwo w sprawie zatrzymania, pobicia i torturowania trzech Polaków na Białorusi. Mężczyźni byli zatrzymani po protestach w Mińsku. Po powrocie do kraju przeszli badania i zostali przesłuchani przez ABW.

Teraz, jak przekazuje RMF FM, ich pełnomocnik mecenas Tomasz Wiliński złoży zawiadomienie w tej sprawie również na Białorusi. Mężczyznom udało się zidentyfikować jedną z brutalnych funkcjonariuszek - milicjantkę Karynę. Miała ich bić kijem bejsbolowym.

Zawiadomienie będzie także dotyczyć innych osób zatrzymanych i bitych na Białorusi.

d1vesft

Według nieoficjalnych informacji Polacy dostali symboliczne zadośćuczynienie na pokrycie kosztów leczenia z funduszu obywatelskiej inicjatywy, która powstała na Białorusi.

Sprawą brutalności białoruskiej milicji wobec Polaków zajmuje się Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Białoruś. Nie milkną protesty

Na Białorusi nie milknie fala protestów przeciwko wynikom wyborów prezydenckich, które odbyły się w tym kraju w sierpniu. Cały czas są one brutalnie tłumione przez milicję oraz żołnierzy. Według danych ekspertów ONZ, milicja dopuściła się tortur na blisko 450 osobach. Odnotowano też przypadek gwałtu.

d1vesft

W niedzielę na "Marszu Jedności" w Mińsku zgromadziło się około 100 tys. osób. Niezależne media informują o brutalnych zatrzymaniach ze strony milicji.

Ci, którzy zdecydowali się wyrazić swój sprzeciw wobec Łukaszenki, spotkali się z brutalną reakcją milicji. Jak informuje telewizja Biełsat, zatrzymanych zostało co najmniej 105 uczestników marszu.

Białoruś. Aleksander Kwaśniewski doradza telefon do Trumpa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vesft

Podziel się opinią

Share
d1vesft
d1vesft
Więcej tematów