Trwa ładowanie...
d2xkc7t
d2xkc7t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Białoruś będzie mieć katolickie Radio Maria

Białoruskojęzyczny oddział włoskiego katolickiego Radia Maria wkrótce rozpocznie działalność na Białorusi - poinformował catholic.by, portal Kościoła katolickiego w tym kraju. Oczekuje się, że nastąpi to w kwietniu przyszłego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xkc7t

Rozgłośnia będzie transmitować nabożeństwa z różnych kościołów w całym kraju. Na jego falach można też będzie posłuchać audycji kulturalnych, społecznych, religijnych, muzyki, a także reportaży o ważnych wydarzeniach w życiu Kościoła i świata.

Początkowo radio będzie nadawać w internecie, ale w perspektywie planuje się poszerzenie sposobów docierania do odbiorcy. Redakcja zamierza opracować aplikację do telefonów komórkowych oraz włączyć kanał rozgłośni do pakietu usług operatorów telewizji kablowej.

Włoskie Radio Maria powstało w 1987 r. siłami duchownych i wiernych. Teraz rozgłośnia nadaje już w 75 krajach świata. Nie ma związku z polskim Radiem Maryja.

Według szacunków metropolity mińsko-mohylewskiego arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza katolicy stanowią około 15 proc. spośród około 9,5 mln mieszkańców Białorusi.

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów