Trwa ładowanie...

Białoruś. Aleksander Łukaszenka o protestach w Polsce

Białoruś od trzech miesięcy jest areną wielkich antyrządowych protestów. Aleksander Łukaszenka wielokrotnie przekonywał, że demonstracje sterowane są z Polski i Litwy. Teraz zwrócił uwagę, że Polacy też protestują przeciwko swojemu rządowi.
Share
Białoruś. Aleksander Łukaszenka o protestach w Polsce
Białoruś. Aleksander Łukaszenka o protestach w PolsceŹródło: PAP, Fot: Aleksander Łukaszenka
d3gbhhf

Prezydent Białorusi skomentował ratyfikowanie przez Andrzeja Dudę umowy między Polską a USA o wzmocnionej współpracy obronnej. Na jej mocy wzrastać będzie liczebność amerykańskich wojsk na terenie Polski.

- Już przerzucają ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, a nie z Niemiec do Polski nowe kontyngenty wojskowych. Pytamy: po co? Jeśli ktoś z naszych, a zwłaszcza protestujących, tego nie rozumie, to niech się zastanowi, że sytuacja nie jest taka prosta - stwierdził Łukaszenka. - Jeśli ktoś chce zrobić z Białorusi prowincję Polski czy Litwy, to tylko po moim trupie - dodał.

Białoruś. Łukaszenka: "Polacy też protestują"

Łukaszenka odniósł się także do sytuacji epidemicznej i pomysłu polskich władz na ułatwienie podjęcia w Polsce pracy personelowi medycznemu z innych krajów. - Jeszcze raz chcę potwierdzić: nie jesteśmy przeciwni pomaganiu z Covidem. Takiej Polsce, w Rosji też nieprosta sytuacja. Nikt nie jest przeciwny pomaganiu, ale to się powinno odbywać po ludzku. Nie jesteśmy przeciwni, żeby pojechali, ale powinno to być zrobione w sposób zorganizowany - powiedział.

d3gbhhf

Raport Watykanu. Jan Paweł II przestanie być świętym? Ojciec Gużyński: "To byłoby duże uproszczenie"

Białoruski prezydent ocenił również, że polityka polskiego rządu w walce z pandemią nie podoba się Polakom i dlatego wychodzą na ulice. - To nasi sąsiedzi. A polska ludność, Polacy nie są winni temu, że ich kierownictwo prowadzi taką politykę. Popatrzcie sami, w Polsce są protesty do dwóch milionów. Mieszkańcom Polski nie podoba się polityka, którą prowadzą Duda i inni - ocenił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gbhhf

Podziel się opinią

Share
d3gbhhf
d3gbhhf
Więcej tematów