Trwa ładowanie...
d3b8m73

Białoruś: Alaksandr Barazienka prowadzi głodówkę w areszcie

Operator telewizji Biełsat, Alaksandr Barazienka, ogłosił głodówkę – poinformował niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Dziennikarz został skazany w poniedziałek na 15 dni aresztu w związku z protestem w Dniu Wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest w Mińsku
Protest w Mińsku (PAP/EPA)
d3b8m73

Alaksandr Barazienka zamierza prowadzić głodówkę przez cały czas odbywania kary. W ten sposób protestuje przeciwko bezprawnemu zatrzymaniu i skazaniu. Sąd skazał go za „drobne chuligaństwo”. Dziennikarz miał m.in. używać niecenzuralnych słów.

Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy informuje też, że w tym samym areszcie w Mińsku kary odbywa także czworo innych dziennikarzy: Maryna Kastylanczanka, Siarhiej Kijko, Raman Pratasiewicz i Dzianis Iwaszyn. Również w areszcie w Witebsku przybywa trzech dziennikarzy.

Dziennikarz telewizji Biełsat Alaksandr Barazienka został zatrzymany w sobotę 25 marca. W Mińsku odbywał się protest, na który władze nie udzieliły zgody. Milicja zatrzymała około 700 osób. Do aresztowań doszło również następnego dnia podczas spontanicznych manifestacji wyrażających solidarność z zatrzymanymi. Większość manifestantów zwolniono bez podejmowania kroków prawnych, ale ponad 100 osób zostało skazanych na areszt i ukaranych grzywnami.

d3b8m73

Podziel się opinią

Share

d3b8m73

d3b8m73
Więcej tematów