Trwa ładowanie...
d464g32
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Biała siła czeka na sąd. Śledztwo przeciwko kibicom-neonazistom

• Tatuaże, hajlowanie, homofobia, tort ze swastyką
• Po trzech latach od słynnego "Idziemy po was" ministra Sienkiewicza prokuratura postawiła zarzuty ponad stu faszyzującym kibicom w Białymstoku - pisze "Gazeta Wyborcza"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kibice Jagiellonii Białystok
Kibice Jagiellonii Białystok (PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d464g32

"Po trzech latach prokuratura może się wreszcie pochwalić wynikami śledztwa: 102 osoby zatrzymane, ok. 200 zarzutów. Materiał dowodowy jest na tyle mocny, że podejrzanych można było wypuścić z aresztu tymczasowego" - czytamy w artykule.

Większość zatrzymanych to kibice Jagiellonii Białystok powiązani z ruchem neonazistowskim. Mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej. Kierowali nią Adam S. ps. "Staszyn", Tomasz P. ps. "Dragon" i Sebastian Ś. ps. "Buben".

Gang miał działać w latach 2010-2014. Prawie wszyscy podejrzani wyszli teraz na wolność za poręczeniem majątkowym, z zakazem opuszczania kraju i policyjnym dozorem. Część odsiaduje wyroki za inne sprawy.

d464g32

Podziel się opinią

Share

d464g32

d464g32
Więcej tematów