Trwa ładowanie...
d2gi5n7

Beskidy. Akcja GOPR-u na Szyndzielni, pomogli 67-letniej turystce

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR pomogli 67-letniej turystce, która zgubiła się w rejonie Szyndzielni. Kobieta była nieprzygotowana do wyprawy w góry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beskidy. W sobotę GOPR pomógł turystce, która zgubiła się w okolicach Szyndzielni
Beskidy. W sobotę GOPR pomógł turystce, która zgubiła się w okolicach Szyndzielni (East News, Fot: Jakub Wysocki/REPORTER)
d2gi5n7

W sobotę 9 listopada kobieta wyszła szlak w pobliżu Szyndzielni. To jeden z popularniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim. 67-latka miała dotrzeć do celu wędrówki ok. godz. 15. Kiedy zaczęło robić się ciemno, wybrała najkrótszą drogę powrotną ze szczytu - wzdłuż słupów kolejki liniowej.

- Z powodu braku oświetlenia zabłądziła, a wyposażona w nieodpowiednie obuwie wielokrotnie upadała w stromym i błotnistym terenie - podali ratownicy Grupa Beskidzkiej GOPR w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

GOPR-owcy dodali, że szczęśliwie turystka miała przy sobie naładowany telefon, więc zadzwoniła do centrali GOPR w Szczyrku i poprosiła o pomoc. Do akcji skierowano ratowników dyżurujących w Stacji Ratunkowej Klimczok. Po dotarciu do zagubionej turystki udzielili jej niezbędnej pomocy i sprowadzili do miejsca, skąd możliwy był transport quadem.

Korzystając z okazji ratownicy górscy apelują do turystów o rozwagę w planowaniu wycieczek górskich. Podkreślają, że ważne są odpowiednie buty i odzież oraz wyposażenie. Trzeba też pamiętać o podstawach - jesienią i zimą zmrok zapada bardzo szybko i bardzo wcześnie.

d2gi5n7

Źródło: Dziennik Zachodni

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz: Kluzik-Rostkowska ostro: "kiedyś był Lech Kaczyński, teraz mają Banasia"

d2gi5n7

Podziel się opinią

Share
d2gi5n7
d2gi5n7
Więcej tematów