Trwa ładowanie...
d49929m

Berlin. Żołnierz zaatakowany na tle etnicznym

25-letni żołnierz z tureckimi korzeniami został napadnięty przez dwóch mężczyzn w stolicy Niemiec. Napastnicy twierdzili, że żołnierz nie ma prawa noszenia niemieckiego munduru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napastnicy zaatakowali żołnierza, który ich zdaniem nie ma prawa nosić niemieckiego munduru.
Napastnicy zaatakowali żołnierza, który ich zdaniem nie ma prawa nosić niemieckiego munduru. (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk/East News)
d49929m

Żołnierz szedł przez dzielnicę Neukoelln w Berlinie w poniedziałek rano.

To wtedy został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uderzać żołnierza pięściami i kopać od tyłu. Dodatkowo, napastnicy wykrzykiwali agresywne hasła typu "Tylko Niemcy mogą nosić mundury!" Całe wydarzenie relacjonował Martin Halweg, rzecznik berlińskiej policji w ABC News.

Zobacz także: 1 września. Andrzej Duda przestrzega świat o powrocie do tendencji imperialistycznych

Hejt za nazwisko

Napadnięty żołnierz posiada zarówno tureckie, jak i niemieckie obywatelstwo. Mężczyzna ma jednak tureckie nazwisko, które widnieje na uniformie - wyjaśnił rzecznik Halweg. Najprawdopodobniej to ono musiało tak rozjuszyć napastników.

W wyniku pobicia, żołnierz doznał urazu nogi. Przebywa na hospitalizacji w Berlinie. Zdrowiu poszkodowanego nic poważniejszego nie zagraża.

Agresorów nie udało się złapać, bo uciekli z miejsca zderzenia. Trwa dochodzenie berlińskich śledczych, dlatego więcej informacji na razie zdradzić nie mogą.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Źródło: ABC News

d49929m

Podziel się opinią

Share
d49929m
d49929m
Więcej tematów