Trwa ładowanie...
d3ho1hz

Benedykt XVI oddał hołd Janowi Pawłowi II

Nowo wybrany papież Benedykt XVI oddał hołd swojemu poprzednikowi Janowi Pawłowi II, który - jak powiedział po mszy w Kaplicy Sykstyńskiej - "zostawił Kościół odważniejszy, bardziej wolny, młodszy".

Share
d3ho1hz

Benedykt XVI mówił o wielkim pontyfikacie Jana Pawła II, którego jest następcą oraz wyraził pragnienie kontynuacji postanowień Soboru Watykańskiego II. Podkreślił, że swój wybór uważa za łaskę, którą wyjednał mu u Boga jego poprzednik Jan Paweł II.

Zdaje mi się, że czuję jego silną dłoń, ściskającą moją rękę, zdaje mi się, że widzę jego pełne uśmiechu oczy i słyszę jego słowa skierowane w tej chwili zwłaszcza do mnie - Nie lękaj się - powiedział nowy papież. Podkreślił, że w chwili swej śmierci Jan Paweł zjednoczył wokół siebie cały lud chrześcijański.

Benedykt XVI, przemawiając na zakończenie mszy w Kaplicy Sykstyńskiej, powiedział, że jest zaskoczony decyzją konklawe o wybraniu go na głowę Kościoła. Dodał, że "przerosło to wszystkie jego oczekiwania".

Papież zobowiązał się do tego, że dołoży wszystkich sił w dążeniu do pełnej jedności chrześcijan. Wyznawców innych religii oraz niewierzących zapewnił, że Kościół będzie dalej prowadził z nimi otwarty dialog, którego celem jest dobro człowieka i społeczeństwa.

Benedykt XVI zapowiedział, że w sierpniu pojedzie do Kolonii na Światowy Dzień Młodzieży. Potwierdził, że zgodnie z zamiarami Jana Pawła II w październiku w Watykanie odbędzie się synod biskupów na temat Eucharystii.

Na zakończenie mszy papież modlił się o pokój dla całej rodziny ludzkiej.

d3ho1hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ho1hz
d3ho1hz
Więcej tematów