Trwa ładowanie...

Benedykt XVI apeluje o pokój w Strefie Gazy

Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie w uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli) Benedykt XVI ponownie zaapelował o pokój w Strefie Gazy.
Podkreślił, że nienawiść i odrzucenie dialogu prowadzą tylko do wojny.

Share
Benedykt XVI apeluje o pokój w Strefie GazyŹródło: AFP
d4em8k1

Mówiąc o święcie Bożego Narodzenia, które w środę obchodzić będą wierni Kościołów wschodnich papież powiedział: pamięć o naszych braciach w wierze prowadzi mnie duchowo do Ziemi Świętej i na Bliski Wschód.

- Nie przestaję z głębokim niepokojem śledzić gwałtownych starć zbrojnych, które mają miejsce w Strefie Gazy - dodał.

- Powtarzając, że nienawiść i odrzucenie dialogu prowadzą jedynie do wojny, chciałbym dziś poprzeć inicjatywy i wysiłki tych, którzy mając na sercu pokój, starają się pomóc Izraelczykom i Palestyńczykom, by zgodzili się usiąść przy stole i rozmawiać - mówił Benedykt XVI.

d4em8k1

Modlił się następnie: niech Pan Bóg wspiera zaangażowanie tych odważnych budowniczych pokoju.

Papież przypomniał o tym, że uroczystość Trzech Króli jest w wielu krajach świętem dzieci - "bogactwa i błogosławieństwa świata".

Dlatego myśl skierował ku tym dzieciom, którym odebrano spokojne dzieciństwo. - Pragnę szczególnie zwrócić uwagę na los dziesiątek dzieci, które w ostatnich miesiącach, także w czasie Bożego Narodzenia, we wschodniej prowincji Demokratycznej Republiki Konga, zostały porwane przez zbrojne bandy, atakujące wioski, przynosząc liczne ofiary i rannych - powiedział.

Papież zaapelował do, jak to ujął, "sprawców tej nieludzkiej brutalności", by uwolnili zakładników.

d4em8k1

- Epizody przemocy wobec dzieci, do których dochodzi niestety także w innych częściach świata, są tym bardziej godne potępienia, gdy weźmie się pod uwagę, że w roku 2009 przypada 20. rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka: zobowiązania, jakie społeczność międzynarodowa musi odnawiać w celu obrony, ochrony i promocji dzieciństwa na całym świecie - mówił Benedykt XVI.

Po polsku powiedział: dziś Wcielone Słowo objawiło się tym, którzy rozpoznali znaki czasów. Mądrość zaprowadziła ich na spotkanie z Panem. W uroczystość Trzech Króli prośmy Boga o dar takiej mądrości dla wszystkich ludzi na świecie. Niech Bóg wam błogosławi!". (jks)

Sylwia Wysocka

d4em8k1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4em8k1
d4em8k1
Więcej tematów