Trwa ładowanie...

Belka zakpił z Mejzy. Tłumaczy, czym jest "mejzizm"

Trwa debata publiczna po doniesieniach na temat wiceministra Łukasza Mejzy, które opublikowała Wirtualna Polska. Część osób domaga się dymisji polityka. Tymczasem były premier Marek Belka zamieścił w sieci wpis, w którym tłumaczy stworzoną przez siebie definicję "mejzizmu".

"Mejzizm". Marek Belka wprost o Łukaszu Mejzie "Mejzizm". Marek Belka wprost o Łukaszu Mejzie Źródło: East News, Twitter, fot: Piotr Molecki
d16vrbv
d16vrbv

Doniesienia dziennikarzy Wirtualnej Polski na temat działalności wiceministra Łukasza Mejzy wywołały burzę wśród polityków, komentatorów oraz w szeroko pojętej opinii publicznej.

Belka zakpił z Mejzy. Pisze o "mejzizmie"

Nie brakuje osób ze świata polityki, które domagają się dymisji wiceministra i publicznie krytykują Łukasza Mejzę i brak reakcji ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

Jedną z takich osób jest były premier Marek Belka, który zamieścił w sieci osobliwy wpis. Europoseł tłumaczy w nim stworzoną przez siebie definicję "mejzizmu".

Ważne spotkanie. Lewica stawia PiS ultimatum

"Mejzizm". Belka ostro o Łukaszu Mejzie

"Mejzizm - styl sprawowania rządów charakteryzujący się upadkiem wszelkich norm moralnych, wykorzystujący ludzkie tragedie dla własnego interesu, a w komunikacji posługujący się prymitywnym językiem uproszczeń i oskarżeń" - napisał Marek Belka.

d16vrbv

Jak dodał były premier, "mejzizm" charakteryzuje styl rządów w Polsce "w latach 2015-2021".

Sprawa Łukasza Mejzy. Ustalenia Wirtualnej Polski

W środę dziennikarze WP Szymon Jadczak i Mateusz Ratajczak opublikowali informacje na temat kontrowersyjnego biznesu wiceministra Łukasza Mejzy. Wynika z nich, że firma polityka miała składać obietnicę leczenia osobom umierającym na raka i stwardnienie rozsiane, a także chorym na Alzheimera oraz Parkinsona.

Nasi dziennikarze ustalili, że wiceminister Łukasz Mejza miał osobiście jeździć do rodziców i opiekunów chorych dzieci, by przekonywać ich, że terapia jest skuteczna. Jednak za leczenie trzeba było słono zapłacić. Z ustaleń wynika, że cena wyjściowa takiego leczenia sięgała nawet 80 tys. dolarów.

d16vrbv

Problemem nie jest jednak cena leczenia, a fakt, że nie ma ona medycznego potwierdzenia. Co więcej, część ekspertów uważa, że metoda zachwalana przez Mejzę może być niebezpieczna dla pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16vrbv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16vrbv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj