Trwa ładowanie...
dswtqhe
belgia
05-01-2002 13:34

Belgia: płać mandat w euro

Belgijskie banki nie uznają mandatów wystawionych we frankach, co naraża kierowców na sprawę w kolegium orzekającym - pisze w sobotę dziennik La Derniere Heure.

dswtqhe
dswtqhe

Od 1 stycznia straciły ważność przekazy pieniężne wystawione we frankach belgijskich i blankiety mandatów proponowanych kierowcom, którzy popełnili wykroczenie i zgadzają się z opinią policjanta.

Jeśli kierowca nie zgadza się z zasadnością lub z wysokością mandatu i nie opłaci go w podanym terminie, sprawa automatycznie trafia do kolegium.

W Belgii do końca grudnia rozsyłano stare blankiety we frankach i teraz kierowcy chcący uniknąć sprawy w kolegium bezskutecznie usiłują opłacić należność w bankach. Odmawiają one przyjęcia takiego przekazu, bo w ich pojęciu jest on nielegalny.

Banki proponują użycie nowego rodzaju blankietu, ale na starych napisano wyraźnie, że ukarany kierowca musi się posłużyć oryginałem.

dswtqhe

Co robić? - pytają zdenerwowani kierowcy. Są ich tysiące. W samym Stołecznym Regionie Brukseli rozsyłano pod koniec ub. roku ok. 5 tys. blankietów dziennie.

La Derniere Heure radzi ukaranym automobilistom, aby szybko napisali do organu rozsyłającego proponowaną wysokość mandatu (w Belgii zajmuje się tym prokuratura) i zażądali nowego, ważnego blankietu wystawionego w euro. Według gazety, prokuratura ma dysponować jednak nowymi blankietami dopiero od najbliższego poniedziałku. (miz)

dswtqhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dswtqhe
Więcej tematów