Trwa ładowanie...

Belg próbował uprowadzić własne dzieci w Poznaniu. Zatrzymano cztery osoby

• W czwartek na jednym z osiedli w Poznaniu grupa mężczyzn próbowała siłą odebrać kobiecie dwójkę dzieci i uciec
• Matce pomogli sąsiedzi, a na miejsce wezwano policję, która zatrzymała czterech obywateli Belgii
• Wśród nich jest ojciec dzieci, który walczy z byłą żoną o przyznanie mu opieki nad nimi

Share
Belg próbował uprowadzić własne dzieci w Poznaniu. Zatrzymano cztery osoby
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dtvmu7n

Do zdarzenia doszło w czwartek na jednym z osiedli na północy Poznania. Kobietę zaatakowała grupa mężczyzn, którzy siłą odebrali jej dzieci i próbowali wciągnąć je do samochodu. Kobieta zaczęła krzyczeć i na pomoc pospieszył jej ojciec oraz sąsiedzi, wezwano też policję.

- Zatrzymano ojca tych dzieci, jego ojca oraz dwóch jego znajomych. Wszyscy są obywatelami Belgii. Dziś są jeszcze przesłuchiwani w prokuraturze - mówi Wirtualnej Polsce Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Rodzice walczą o prawo opieki nad dziećmi, a ich spór jest dość skomplikowanym przypadkiem. Dwa lata temu sąd w Belgii przyznał im opiekę naprzemienną, ale matka nie odwiozła dzieci do ojca w wyznaczonym terminie, pozostając w Polsce, co tłumaczyła chorobą jednego z dzieci. Jej były mąż natychmiast złożył pozew o odebranie jej prawa do opieki i belgijski sąd wydał taki wyrok zaocznie, ponieważ matka nie pojawiła się na rozprawie. Teraz kobieta walczy o opiekę nad dziećmi przed polskim sądem.

- Po wczorajszym incydencie sąd rodzinny nakazał, żeby przynajmniej na razie dzieci pozostały pod opiekę matki - mówi Piotr Garstka.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dtvmu7n

Podziel się opinią

Share
dtvmu7n
dtvmu7n
Więcej tematów