Trwa ładowanie...
d3k3ko9

Będzie zasiłek dla dzieci z "zerówek"?

Przyznanie zasiłku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego także dla rodziców dzieci z "zerówek" przewiduje projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych autorstwa PiS. Na wspólnym posiedzeniu sejmowe komisje rodziny i praw kobiet oraz polityki społecznej przyjęły taki projekt.

d3k3ko9

Teraz trafi on pod obrady Sejmu. Projekt rozszerza grupę dzieci, których rodzice otrzymują zasiłek na początku roku szkolnego. Obecnie jednorazowy zasiłek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego otrzymują rodzice tych dzieci, które już uczą się w szkole.

Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego wypłacany jest rodzinie raz w roku i wynosi 100 zł na dziecko. Do dodatku uprawnione są rodziny spełniające kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego (504 zł na osobę w rodzinie lub 583 zł, jeśli w rodzinie wychowywane jest dziecko niepełnosprawne). Takie same kryteria miałyby obowiązywać w przypadku rodziców dzieci z "zerówek".

Według autorów projektu, po nowelizacji z prawa do zasiłku skorzystałoby dodatkowo ok. 230 tys. dzieci, a więc roczny koszt wypłaty tego świadczenia wzrośnie o 23 mln zł.

Wiceminister pracy i polityki społecznej Bogdan Socha poinformował, że wszystkie resorty poparły projekt nowelizacji, a w budżecie są przewidziane środki na wypłatę dodatkowych zasiłków.

d3k3ko9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k3ko9
Więcej tematów