Świat"Beatyfikacja Jana Pawła II jest dumą Francji"

"Beatyfikacja Jana Pawła II jest dumą Francji"

Rzecznik prasowy episkopatu Francji, ksiądz Bernard Podvin powiedział, że ogłoszenie daty beatyfikacji papieża Jana Pawła II jest "wielką radością dla wszystkich katolików i dumą Francji".

"Beatyfikacja Jana Pawła II jest dumą Francji"
Źródło zdjęć: © AFP

14.01.2011 | aktual.: 14.01.2011 16:12

Ks. Podvin podkreślił, że "katolicy na całym świecie żywią wielki szacunek dla papieża Jana Pawła II", ale był on także szanowany przez ludzi nienależących do Kościoła rzymskokatolickiego.

- To także duma dla katolików we Francji, ponieważ ta beatyfikacja jest związana z cudownym uzdrowieniem francuskiej siostry, Marie Simon-Pierre. Otrzymujemy w ten sposób owoc duchowy i jesteśmy z tego zarazem dumni i wzruszeni - dodał rzecznik episkopatu.

Zaznaczył, że siostra Marie Simon-Pierre jest kobietą "skromną, delikatną, bardzo przywiązaną do papieża Jana Pawła II przez swoją wiarę, a także przez fakt, że Ojciec Święty też cierpiał na chorobę Parkinsona".

"To wielkie zadanie organizacyjne"

Burmistrz Rzymu Gianni Alemanno powiedział, że papież ma zaufanie do władz Wiecznego Miasta w kwestii sprawnej organizacji uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Odbędą się one 1 maja w Watykanie.

Alemanno, który został przyjęty przez papieża na tradycyjnej, noworocznej audiencji, przyznał, że osobiście dowiedział się od niego o terminie beatyfikacji Jana Pawła II.

- To wielkie zadanie organizacyjne, któremu Rzym już wcześniej zdołał sprostać przy innych wydarzeniach religijnych - oświadczył, przywołując obchody Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

- Papież ufa naszym zdolnościom organizacyjnym - zapewnił burmistrz włoskiej stolicy.

Watykan ogłosił, że 1 maja odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Opublikowano też za zgodą Benedykta XVI dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem polskiego papieża.

Wspomniany cud dotyczy niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia przypadku nagłego wyzdrowienia zakonnicy Marie Simon-Pierre z zaawansowanej choroby Parkinsona.

Źródło artykułu:PAP
francjarzymwatykan
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)