Beata Szydło zabrała głos ws. dymisji. "Służba dla Polski i Polaków zaszczytem"

Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia: Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu. Dotychczasowa premier ma zostać wicepremierem ds. społecznych. Szydło w poruszającym wpisie. "Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem" - przyznała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szydło zostanie wicepremierem?
Szydło zostanie wicepremierem? (Forum, Fot: Krystian Maj)
WP

Premier Beata Szydło złożyła rezygnację z funkcji premiera rządu. Została ona przyjęta przez Komitet Polityczny PiS. Na stanowisko premiera wysunięto kandydaturę Mateusza Morawieckiego. Jak powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek, "Komitet Polityczny podjął decyzję, żeby Szydło pełniła ważną, eksponowaną funkcję w polskim rządzie".

Dymisję skomentowała już Beata Szydło. W poruszającym wpisie na Twitterze podziękowała obywatelom oraz przyznała, że "służba dla Polski i Polaków była zaszczytem".

WP

"Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję" - napisała Szydło.

Bochenek dziękuje Szydło. "Historyczny czas dla Polski"

Za swoja pracę podziękował również rzecznik rządu Rafał Bochenek. "To był bardzo dobry, historyczny czas dla Polski i tytaniczna praca premier dla naszej Ojczyzny. Dziękuję pani premier za zaufanie i że mogłem pod Pani kierunkiem w tej wielkiej misji i służbie Polakom uczestniczyć. To były dobre 2 lata. Dziękujemy" - napisał.

WP

Za jej pracę dla Polski podziękował także Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

WP

Szydło zostanie wicepremierem do spraw społecznych?

Jak nieoficjalnie dowiedział się 300Polityka, PiS ma już dla niej funkcję - Szydło zostać wicepremierem do spraw społecznych. Wcześniej pojawiały się informacje, że Beata Szydło dostanie funkcję Marszałka Sejmu w miejsce Marka Kuchcińskiego.

Z kolei jak skomentował Ryszard Czarnecki pod decyzji w zmian, "Beata Szydło będzie pełniła ogromną rolę w rządzie".

WP

Koniec rządów Beaty Szydło. Oto polityczna kariera byłej premier

WP
WP