Trwa ładowanie...

Beata Szydło oświadcza: nie będzie żadnych zmian personalnych w rządzie

Premier Beata Szydło w programie "Jeden na jeden" mówiła, że przez ostatni rok było wiele ciężkich momentów, ale na pewno było warto. - Rząd pracuje, może podejmować poważne wyzwania, nie będzie żadnych zmian personalnych w rządzie, nie ma takiej potrzeby - oświadczyła Szydło.

Beata Szydło oświadcza: nie będzie żadnych zmian personalnych w rządzieŹródło: PAP, fot: JACEK BEDNARCZYK
d2vgkk6
d2vgkk6

- Zawsze tak jest, że gdy jest trudna, intensywna praca, a tak to jest w tej branży, że przychodzą momenty zniechęcenia, ale ciągle mam wystarczającą ilość energii i pomysłów, by powiedzieć, że dobrze robię to, co robię. - Jesteśmy zgraną drużyną, która ma jeden cel: przeprowadzenie zmian w Polsce, na które czekają ludzie. Zrobiliśmy w ciągu tego roku bardzo dużo. Mogliśmy zrobić więcej i lepiej, ale nie cofniemy się z zaplanowanych reform - dodała premier.

Premier zaapelowała do opozycji: możemy wspólnie zrobić dużo dobrego, ale zajmijcie się interesami Polaków, a nie swoimi partykularnymi interesami.

Dopytywana przez prowadzącego o ocenę ministrów i ewentualne zmiany w rządzie, stwierdziła, że rząd może podejmować poważne wyzwania w tym składzie, który jest i nie widzi potrzeby wprowadzania zmian personalnych.

Priorytetem rządu jest rozwój i plan odpowiedniego rozwoju przygotowany przez Mateusza Morawieckiego. Jestem przekonana, że wszystkie elementy programu zostaną zrealizowane - mówiła też Beata Szydło.

d2vgkk6

O niskim wzroście PKB i realizacji budżetu

- Budżet jest stabilny, dobrze wyliczony. Do 500 plus dołożymy dzisiaj, mam nadzieję, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego. Polskę na to stać - stwierdziła premier.

Dodała też, że o jednolitym podatku będzie mówić wówczas, gdy dostanie gotowy projekt na stół i otrzymam rekomendacje co do niego od ministrów Kowalczyka i Morawieckiego. - Nie wprowadzimy podatków, które utrudnią życie podatnikom - mówiła Beata Szydło.

Oczekiwania dotyczące nowego prezydenta USA

- W Ameryce wygrała demokracja, to ludzie zadecydowali, że chcą prezydenta Donalda Trumpa - powiedziała premier. - Wierzę, że Donald Trump zbuduje administrację, która zapewni, aby ustalenia na szczycie NATO w Warszawie były zrealizowane, i która będzie owocnie współpracować z Polską. - Ze spokojem czekam na czas, kiedy zostanie ogłoszona administracja, Trump sobie wszystko poukłada. Dla Polski jest ważne, żeby nasze kontakty z USA były jak najlepsze - dodała.

W sprawie ekshumacji

- Chciałabym żeby politycy przestaną wykorzystywać fakt ekshumacji dla swoich celów. - Myślę, że politycy powinni się powstrzymać od komentarzy nt. ekshumacji. Powinniśmy dopilnować, aby ekshumacje przebiegły spokojnie dla rodzin ofiar. O zarzutach, że PiS gra ekshumacjami: to zupełnie nieuprawnione oskarżenia. - Zarzuty opozycji są używane po to, by rozpętać kolejną awanturę polityczną. Polska potrzebuje dialogu - to apel do opozycji.

d2vgkk6

Beata Szydło oświadczyła też, że będzie uczestniczyła w ponownym pochówku pary prezydenckiej, Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu.

Podsumowanie pierwsze roku rządu
Beata Szydło i jej ministrowie podsumowali rok rządu PiS na uroczystej konferencji. Premier podkreśliła, że zrealizowane zostały projekty planowane w expose.- Otrzymanie od Polaków mandatu do rządzenia to wielki zaszczyt i odpowiedzialność; rząd służy przede wszystkim Polakom i naszej ojczyźnie - mówiła premier. Podkreśliła, że program rządu PiS, to program "napisany przez Polki i Polaków, z różnych miejscowości, z dużych miast i wsi, przez ludzi różnych stanów i różnych zawodów, przez starszych i młodszych".

Premier wymieniła trzy filary programu rządu: rodzina, rozwój i bezpieczeństwo. Zwróciła uwagę, że rząd najwięcej w tym roku poświęcił sprawom rodziny. Wymieniła program "Rodzina 500 plus", "Program 75 plus", a także wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał rząd Beaty Szydło.

d2vgkk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vgkk6
Więcej tematów