Trwa ładowanie...
d2aamxq

Beata Szydło ma nowego ministra. Zajmie się budową Centralnego Portu Lotniczego

Beata Szydło właśnie utworzyła w swojej kancelarii nowe stanowisko. Pełnomocnik rządu ma się zająć budową Centralnego Portu Lotniczego, który stał się dla PiS jedną ze sztandarowych inwestycji. Nie wiadomo jeszcze kto będzie pełnił tę funkcję.
Share
Premier Beata Szydło
Premier Beata SzydłoŹródło: KPRM, Fot: P.Tracz
d2aamxq

Budowa Centralnego Portu Lotniczego to coraz poważniejsze przedsięwzięcie. Skąd ten wniosek? Właśnie powołano ministra, który ma się tym zajmować. Rozporządzenie Beaty Szydło tworzące to stanowisko opublikowano właśnie w Dzienniku Ustaw (jako pierwsi zauważyli je dziennikarze 300polityka.pl). Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie to stanowisko, ale rozporządzenie określa zasady pracy nowego urzędnika.

Choć mamy dzisiaj w rządzie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, minister ds. lotniska będzie urzędnikiem Kancelarii Premiera w randze sekretarza stanu. Ma też ściśle współpracować z Polskim Funduszem Rozwoju, który z kolei podlega Mateuszowi Morawieckiemu. Także z kierowanego mu Ministerstwa Rozwoju mają pochodzić środki na działanie pełnomocnika.

Czym ma się zajmować nowo powołany urzędnik? Przede wszystkim opracowywaniem analiz, przygotowywaniem projektu założeń inwestycji, a także wypracowywaniem zmian w prawie, które będą miały ułatwić budowę inwestycji. Wydaje się, że równie dobrze mogliby to robić urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury, ale być może uznano, że powołując nowego urzędnika ekipa PiS pokaże, jak bardzo zależy jej na inwestycji. Hiszpanom analogiczny projekt się nie udał, ale to nie zraża polityków PiS.

d2aamxq

Podziel się opinią

Share
d2aamxq
d2aamxq
Więcej tematów