Trwa ładowanie...

Beata Szydło: Grupa Wyszehradzka ma pomysł na przyszłość Europy

Grupa Wyszehradzka przyjęła w czwartek wspólne stanowisko o przyszłości Europy – poinformowała Beata Szydło. W deklaracji, która zostanie zaprezentowana na szczycie w Rzymie, mowa jest m.in. o konieczności reform UE i zachowaniu jedności Unii.

Beata Szydło: Grupa Wyszehradzka ma pomysł na przyszłość EuropyŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d28c1yd
d28c1yd

- Muszę powiedzieć z satysfakcją, że przyjęliśmy dzisiaj wspólne stanowisko, deklarację o przyszłości Europy, którą będziemy prezentowali wspólnie, jako Grupa Wyszehradzka na szczycie w Rzymie - powiedziała premier na wspólnej konferencji prasowej z szefami rządów Czech, Słowacji i Węgier.

Beata Szydło dodała, że w propozycji znajdują się konkretne rozwiązania dla Europy. - W tym planie podkreślamy konieczność reformy Unii Europejskiej, w związku z negatywnymi zmianami w UE, a także w otoczeniu zewnętrznym. Podkreślamy, jak kluczowe dla jedności Unii jest zachowanie jej jedności. Każdy model przyszłej współpracy musi gwarantować integralność, spójność wspólnego rynku strefy Schengen i samej Unii – powiedziała premier.

Szefowie rządów 4 państw Europy Środkowej opowiadają się za wzmocnieniem demokratycznej i narodowej kontroli nad procesami politycznymi i tworzenia prawa w Unii Europejskiej. A to oznacza wzmocnienie państw narodowych w procesie decyzyjnym w Unii.

- Nie mniej, nie więcej Europy, ale lepsza Europa, to jest postulat Grupy Wyszehradzkiej - powiedziała premier Beata Szydło.

d28c1yd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28c1yd
Więcej tematów