Trwa ładowanie...

Beata Mazurek do Bogusława Liberadzkiego. "Bajki pan opowiada"

- Chcecie powiązania wydatkowania środków finansowych z UE z praworządnością (...) Takie działania nie sprzyjają temu, żeby w Polsce było lepiej - powiedziała Beata Mazurek w rozmowie z Bogusławem Liberadzkim. Politycy dyskutowali na antenie TVP Info.

Beata Mazurek do Bogusława Liberadzkiego. "Bajki pan opowiada"Źródło: PAP
d4b1745
d4b1745

Bogusław Liberadzki tłumaczył w programie "Gość Wiadomości", dlaczego Parlament Europejski przegłosował rezolucję, w której domaga się mocniejszego powiązania unijnego budżetu z praworządnością państw

- My mamy większość i to my nadajemy ten kształt (...) razem pracujemy nad tym, żeby pakiet dla Polski był jak najlepszy - powiedział b. wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Reakcja europoseł PiS Beaty Mazurek była natychmiastowa.

- Niech pan nie opowiada bajek. Przegłosowaliście rezolucję, w której chcecie powiązania wydatkowania środków finansowych z UE z praworządnością. Które to zostało zablokowane na szycie Unii Europejskiej. To nie są działania, które sprzyjają temu, żeby w Polsce było coraz lepiej - powiedziała Mazurek.

Beata Mazurek o funkcjonowaniu polskiego Parlamentu

Była rzeczniczka PiS stwierdziła też, że "bajką" są opowieści, że w Polsce nie ma praworządności. - Gdyby parlament w Polsce funkcjonował tak, jak Parlament Europejski to z całą pewnością i spadłoby ciśnienie wśród wielu polityków i nie mielibyśmy hucpy takiej, jaką teraz możemy oglądać - powiedziała Mazurek.

d4b1745

Podkreśliła jednocześnie, że nie zna innych posłów z innych państw, którzy byliby "tak aktywni w krytykowaniu swojego kraju", jak posłowie polskiej opozycji.

Zobacz też: "Uśmiechy Kaczyńskiego". Piotr Zgorzelski o relacjach PiS i PSL

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b1745
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1745
Więcej tematów