Trwa ładowanie...
d2p9mg3

Beata Kempa: chcę służyć krajowi w pięknej kooperacji

Europarlament nie jest miejscem na donoszenie na Polską - mówi Beata Kempa z KPRM, wyznaczona na kandydatkę Zjednoczonej Prawicy w wyborach do PE z okręgu obejmującego Dolnośląskie i Opolskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Kempa: możemy mieć problemy z uszczelnianiem granic
Beata Kempa: możemy mieć problemy z uszczelnianiem granic (East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski)
d2p9mg3

Kempa w rozmowie z radiową Trójką zapewniała, że obóz rządzący chce, aby Polska należała do Unii Europejskiej. - Jesteśmy dużym krajem w Europie. Chcemy być w tej Unii - mówiła.

- Będę chciała służyć przede wszystkim mojemu krajowi w jakiejś pięknej kooperacji z innymi państwami - odpowiedziała na pytanie o plany pracy, jeśli odniesie sukces w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Jestem wrogim przeciwnikiem donoszenia na Polskę. Jest to zjawisko, z którym powinniśmy walczyć. Tę walkę rozpoczną wyborcy - zastrzegała kandydatyka Solidarnej Polski do PE.

d2p9mg3

- Nadchodzące wybory do PE są bardzo ważne. Politycy Koalicji Europejskiej rozpierzchną się po wielu frakcjach przeciwnych naszemu krajowi. To są rozstrzygające i kluczowe wybory, w jakim kierunku pójdzie Europa - mówiła.

Krykując opozycję oceniła, że lider Platformy Obywalskiej "w lęku przed przegranymi wyborami mówi różne rzeczy". - Grzegorz Schetyna już się chyba bardzo mocno pogubił. Opozycja zapowiedziami, że "będziemy siedzieć" sama wystawia sobie świadectwo. Koalicja Europejska powinna zamiast tego przedstawić sensowny program, bo w tej chwili go nie ma - stwierdziła.

"Problem z granicami"

Członkini Rady Ministrów odpowiedzialna za sprawy dotyczące pomocy humanitarnej na antenie Polskiego Radia pytana była także o problem migracji.

d2p9mg3

- Liczba osób, które wymagają natychmiastowej pomocy humanitarnej wzrosła. Prędzej czy później możemy mieć problemy z uszczelnianiem granic - oceniła Beata Kempa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p9mg3

Zobacz także: Są wściekli na PiS, bo czują się oszukani. Zapowiadają protesty

d2p9mg3

Podziel się opinią

Share
d2p9mg3
d2p9mg3
Więcej tematów