Qaqwqwrqw

Ustalenia PiS ws. wyborów do PE. Startują Szydło, Kempa, Zalewska

Wielkimi krokami zbliżają się wybory do europarlamentu. Jak informuje portal RP.pl, Zjednoczona Prawica kończy ustalenia list. Do Parlamentu Europejskiego będą startować m.in. Beata Szydło, Beata Kempa, Anna Zalewska oraz Witold Waszczykowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS ma pomysł na Szydło. Pierwsze ustalenia
PiS ma pomysł na Szydło. Pierwsze ustalenia (PAP)
Qaqwqwrqw

Na sto dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego pojawiają się pierwsze ustalenia największych partii politycznych. Jednym z "pewniaków" do startu w wyborach europejskich z list Zjednoczonej Prawicy był zdymisjonowany na początku ubiegłego roku były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Jak jednak słyszymy w PiS, start Jurgiela – na dziś – jest zablokowany. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, w oczach partii polityk nie poradził sobie z kierowaniem strukturami na Podlasiu.

Z kolei Centrum analityczne "Polityka Insight" podało nieoficjalnie, że Jacek Saryusz-Wolski ma być liderem listy PiS do europarlamentu w Warszawie. Polityk związany w przeszłości z PO zasiada w europarlamencie od lipca 2014 roku.

Dodatkowe informacje spływają również z portalu RP.pl. Jak wynika z ich ustaleń, do PE będą startować m.in. minister edukacji Anna Zalewska i pełnomocnik ds. uchodźców Beata Kempa. W Małopolsce listę będzie otwierać była szefowa rządu Beata Szydło. Z kolei były minister z jej rządu - Witold Waszczykowski - może liczyć na "jedynkę" w Łodzi.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz ostro o ministrze Jarosławie Zielińskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: rp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw