Trwa ładowanie...
d1c7gqe
marihuana

Batalia o medyczną marihuanę w Sejmie. Rodzice przynieśli trzy białe trumny

Na posiedzeniu sejmowej podkomisji, zajmującej się projektem ustawy dotyczącym medycznej marihuany, przed posłami na stole prezydialnym postawiono dziecięce trumny. Jolanta Szczypińska z PiS domagała się ich wyniesienia z sali. Wniosek formalny o „przerwę i usunięcie trumien” został jednak odrzucony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Batalia o medyczną marihuanę w Sejmie. Rodzice przynieśli trzy białe trumny
(WP, Fot: Grzegorz Łakomski)
d1c7gqe

Podkomisja zajmuje się projektem ustawy dotyczącym wykorzystania tzw. medycznej marihuany złożonym przez klub Kukiz’15. W posiedzeniu biorą udział rodzice dzieci leczonych tym specyfikiem, którzy postanowili pokazać posłom do czego - ich zdaniem - prowadzi utrudniony dostęp do leczniczej marihuany. Na postawienie trzech dziecięcych trumien przed posłami z oburzeniem zareagowała Jolanta Szczypińska. Posłanka PiS domagała się ogłoszenia przerwy w komisji i wyniesienie trumien.

- Jestem lekarzem od 40 lat i postawienia przede mną trumny nie traktuję jako gestu przyjaźni. Apeluję o merytoryczną dyskusję - mówił szef podkomisji Grzegorz Raczak z PIS. Poseł przekonywał jednak, by nie usuwać trumien w geście dobrej woli wobec gości komisji. - Nie chcę zaogniać konfliktu, jeśli chcecie, niech trumny zostaną - mówił.

d1c7gqe

Podziel się opinią

Share

d1c7gqe

d1c7gqe
Więcej tematów