Trwa ładowanie...

Bartosz Arłukowicz ogłosił akcję. "Dowieziemy na wybory"

Poseł Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz ogłosił na Twitterze akcję oznaczoną hasztagami #PowstanieDemokratyczne i #DowieziemyNaWybory. Zapewnia, że jego ludzie dowiozą każdego niepełnosprawnego do lokalu wyborczego w Szczecinie i okolicach.

Share
Bartosz Arłukowicz ogłosił akcję. "Dowieziemy na wybory"Źródło: WP.PL/Łukasz Szełemej
dr1bywl

Arłukowicz poszukuje chętnych kierowców z autami. To reakcja na pomysł likwidacji głosowania korespondencyjnego, która uderzy we wszystkich niepełnosprawnych i mieszkających za granicą.

Apel Arłukowicza znalazł odzew wśród rzeszy użytkowników Twittera, którzy zgłaszają się do uczestnictwa w akcji. Poseł deklaruje, że akcja zostanie rozszerzona na całą Polskę.

Niepełnosprawni wykluczeni z głosowania

6 lat temu osoby niepełnosprawne wywalczyły możliwość głosowania korespondencyjnego i nie musieli się czuć w Polsce jak obywatele drugiej kategorii.
Jednak zgodnie z nowym prawem wyborczym, jakie chce wprowadzić Prawo i Sprawiedliwość, z głosowania mają zostać wykluczeni niepełnosprawni i mieszkający za granicą.

Likwidacja głosowania korespondencyjnego to jedna z propozycji zawartych w projekcie, który trafił do Sejmu 10 listopada.

dr1bywl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr1bywl
dr1bywl
Więcej tematów