Trwa ładowanie...
d2526l5

Bardzo kosztowne dane. Internauta skarży się na operatora promu

Wybrał się z żoną w rejs po Bałtyku. Mimo że nie opuścił UE, dostał bardzo wysoki rachunek za roaming danych. Opisał sprawę na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bardzo kosztowne dane. Internauta skarży się na operatora promu
(Facebook.com, Fot: Michał Milowicz)
d2526l5

- Chciałbym się podzielić z Wami niezbyt miłym doświadczeniem, które może pomoże Wam uniknąć podobnych problemów - zaczyna facebookowy wpis Michał Milowicz.
Jak tłumaczy, wybrał się z żoną na wycieczkę "Szwecja w jeden dzień" ze Stena Line. Na miejscu korzystał z internetu, który w granicach UE zapewnia mu operator (aktywował dane roamingu).

- W drodze powrotnej zaraz po zakwaterowaniu w kabinie poszliśmy spać. Danych w roamingu nie wyłączyłem, bo przecież płynąc promem ze Szwecji do Polski UE nie planowałem opuszczać - tłumaczy pan Michał.

* W całej UE roaming tak jak w Polsce. Kosztowne opłaty 15 czerwca przechodzą do historii*

Tymczasem, jak pisze, w nocy stracili szwedzki zasięg komórkowy a na promie uruchomiono sieć GSM. Telefony pana Michała i jego żony połączyły się z nią.

d2526l5

- Telefon żony pobrał i wysłał łącznie 4MB, a mój 6MB. Razem 10MB (tak MB, nie GB). Za tę powalającą ilość danych (tyle waży teraz jedno zdjęcie zrobione lepszym smartfonem Stena Line policzyła sobie 445 zł - irytuje się pan Michał.

Wychodzi 44,5 zł za 1 MB danych, tymczasem w 2017 roku maksymalna cena za transmisję 1 GB danych to 7,7 euro plus VAT (w 2018 roku cena wynosi 6 euro plus VAT za 1 GB).

- Ja rozumiem, że cena musi być wyższa na statku przez łącze satelitarne. Rozumiem, że może być kilkukrotność ceny rynkowej... niech im będzie x10...x20, ale x1000? Takiego przelicznika jeszcze nie widziałem - pisze pan Michał.

Przyznaje, że nikt go nie zmuszał do pobierania danych i sam zostawił "dane sieci komórkowej w roamingu" w pozycji włączonej.

- Jednak nie miałem pojęcia, że prom ma własną sieć, która włączy się w nocy. Czuję się oszukany i uważam taki sposób zarabiania na pasażerach za naprawdę paskudny Mam nadzieję, że tym postem oszczędzę komuś nieprzewidzianych wydatków - dodaje.

d2526l5

Podziel się opinią

Share
d2526l5
d2526l5