Trwa ładowanie...

Małopolska kurator Barbara Nowak o zemście za "lex Czarnek"

Barbara Nowak przekazała w mediach społecznościowych, że zmaga się z "zemstą za 'lex Czarnek'''. Małopolska kurator oświaty wymieniła posłów Lewicy.

Barbara Nowak o zemście za "lex Czarnek"Barbara Nowak o zemście za "lex Czarnek"Źródło: East News, fot: Jacek Boron/REPORTER
d37cvs2
d37cvs2

Barbara Nowak przekazała, że posłowie Lewicy: Daria Gosek-Popiołek, Maciej Gdula i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiadają się z interwencją w małopolskim kuratorium. Ma się ona odbyć w piątek o godz. 11:00.

Kurator dodała, że zarzuca się jej spotykanie i współpracę z rodzicami uczniów.

Nowak uprzedziła też, że przesłuchania nie będzie, gdyż jest ona w Warszawie w związku z wnioskiem tych polityków o jej odwołanie. Zdaniem kurator jest to zemsta za "lex Czarnek".

d37cvs2

Zobacz też: "Lex Czarnek" uchwalone przez Sejm. Posłanka KO: Polska szkoła wraca do czasów PRL

"Lex Czarnek" przegłosowane w Sejmie

Przypomnijmy, w środę w Sejmie zadecydowano ws. "lex Czarnek. Głosowanie w tej sprawie było niespodziewane, gdyż nie było go w porządku obrad. Sprzeciwiali się temu posłowie opozycji. Mimo to w Sejmie podjęto decyzję, gdy okazało się, że jest wystarczająco dużo posłów Zjednoczonej Prawicy, aby zagłosować za.

Sejm odrzucił w ten sposób sprzeciw Senatu ws. nowelizacji ustawy Prawa oświatowego. Głosowało łącznie 455 posłów. Za było 233, przeciwko 220. Wstrzymały się dwie osoby. Większość bezwzględna wyniosła 228.

d37cvs2

Przypomnijmy, że "lex Czarnek" ma m.in. wzmocnić rolę kuratorów oświaty i zmienia zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach.

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37cvs2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37cvs2
Więcej tematów