Trwa ładowanie...

Barbara Nowacka: Zjednoczona Lewica poprze PiS, jeżeli ten będzie wstawiać się za ludźmi pracy

- Jeżeli PiS będzie wstawiać się za ludźmi pracy i przygotuje ustawy o wynagrodzeniu minimalnym podobne do zaproponowanych przez ZL, to lewica jest gotowa je poprzeć - powiedziała liderka Zjednoczonej Lewicy (ZL) Barbara Nowacka we Wrocławiu.

Share
Barbara Nowacka: Zjednoczona Lewica poprze PiS, jeżeli ten będzie wstawiać się za ludźmi pracy
d4gnco6

Podczas briefingu prasowego w niedzielę Nowacka powiedziała, że ciężko nie być rozczarowanym zarówno PO, jak i PiS, "bo dziś nie ma już żadnej różnicy". - Urządzono nam spektakl polityczny, a nie prawdziwe zmiany i reformy. I cóż z tego, że czasami wybudowano drogę lub powstały pięknie odremontowane budynki, gdy tak naprawdę sukces bycia Polski przez ostatnie 10 lat w Unii Europejskiej nie przekuł się dla dobra ludzi - mówiła.

Liderka ZL podkreśliła, że najwyższy czas na zmianę takiego stanu rzeczy, a jej ugrupowanie na swoich listach wyborczych ma zarówno młodych kandydatów, jak i doświadczonych ludzi, którzy wiedzą, jak rządzić.

d4gnco6

- Jednak to, co nas łączy, to przede wszystkim program. Po pierwsze mówimy - dobre wynagrodzenia, po drugie dobrze funkcjonująca gospodarka, państwo przyjazne i pracownikom i przedsiębiorcom, i po trzecie wolność i równość szans i praw - powiedziała Nowacka.

Zaznaczyła, że celem ZL jest, by w Polsce wszystkim żyło się dobrze bez względu na wiek, wykształcenie, przekonania czy sympatie polityczne.

- Jesteśmy wiarygodni i sprawni. Przede wszystkim nie boimy się przeciwstawić Prawu i Sprawiedliwości, jeśli będzie naruszało standardy demokracji, jeśli będzie niszczyło wolność słowa i próbowało niszczyć edukację - mówiła Nowacka.

Liderka ZL podkreśliła, że jeśli PiS "będzie wstawiać się za ludźmi pracy i przygotuje ustawy o wynagrodzeniu minimalnym podobne do zaproponowanych przez ZL, to lewica jest gotowa je poprzeć".

d4gnco6

Podziel się opinią

Share
d4gnco6
d4gnco6
Więcej tematów