Trwa ładowanie...
24-10-2009 15:40

"Barack, oddaj Nobla!" - demonstracja w Warszawie

"W Afganistanie skończycie jak w Wietnamie", "Rząd na front, jedzenie zamiast bomb", "Barack, oddaj Nobla" - m.in. takie okrzyki wznosili uczestnicy demonstracji przeciwko wojnie w Afganistanie, która odbyła się w Warszawie. Wzięło w niej udział kilkaset osób.

"Barack, oddaj Nobla!" - demonstracja w WarszawieŹródło: PAP
d1d111g
d1d111g

Uczestnicy, przy głośnych dźwiękach bębnów, przeszli spod stacji metra Świętokrzyska pod Sejm. Nieśli transparenty z napisami m.in.: "Polska, NATO - precz z Afganistanu", "Wycofać wojska z Afganistanu". Po drodze na kilka minut demonstranci zatrzymali się pod ambasadą amerykańską, gdzie skandowali głośniej, później poszli pod Sejm.

- Zwykle do rządzących przynosi się petycje, ale oni wyrzucają je do kosza. Dlatego my przynieśliśmy trumnę, symbol nieznanej ofiary wojny afgańskiej - mówił pod Sejmem Filip Ilkowski z Inicjatywy "Stop Wojnie". Policja, która ochraniała manifestację na całej trasie, uniemożliwiła jednak pozostawienie trumny w Sejmie.

W piątek na konferencji prasowej przedstawiciele Inicjatywy "Stop Wojnie" i Zielonych 2004 zaapelowali do rządu o większą jawność w zakresie polityki zagranicznej państwa oraz określenie jej celów i kosztów w aspekcie udziału polskich wojsk w konfliktach zbrojnych.

W ramach podlegających NATO sił ISAF w Afganistanie służy obecnie ok. 2 tys. polskich żołnierzy w prowincji Ghazni, ok. 200 kolejnych pozostaje w odwodzie w kraju.

d1d111g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d111g
Więcej tematów