Trwa ładowanie...
d4h6m2m

Barack Obama przeciwny zaostrzeniu kontroli uchodźców z Syrii i Iraku

Prezydent Barack Obama zapowiedział, że jeśli Kongres uchwali proponowaną przez Republikanów ustawę o dodatkowych kontrolach przybywających do USA uchodźców z Syrii i Iraku, to zastosuje wobec niej weto. Prezydent uważa takie posunięcie za zbędne.
Share
Barack Obama wygłaszający oświadczenie po atakach w Paryżu
Barack Obama wygłaszający oświadczenie po atakach w ParyżuŹródło: PAP/EPA, Fot: ANDREW HARRER
d4h6m2m

- Ta ustawa wprowadziłaby niepotrzebne i niepraktyczne wymogi, które w sposób niedopuszczalny utrudniłyby nasze starania zmierzające do udzielenia pomocy jednym z najbardziej jej potrzebujących ludzi na świecie - głosi oświadczenie Białego Domu.

Ponadto, zdaniem prezydenta, republikański projekt "nie zwiększyłby w sposób istotny bezpieczeństwa Amerykanów".

Przedstawiony przez Republikanów w Izbie Reprezentantów projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowego wymogu w postaci sprawdzania przez Federalne Biuro Śledcze (FBI) przeszłości i powiązań rodzinnych uchodźców z Syrii i Iraku, zanim przekroczą oni granicę USA.

Niektórzy republikańscy deputowani domagali się całkowitej likwidacji programu przyjmowania uchodźców lub wprowadzenia wymogu sprawdzania wyznawanej przez nich religii. Te postulaty zostały jednak odrzucone.

Demokraci w Izbie Reprezentantów są przeciwni projektowi, jednak Republikanie mają w Izbie większość głosów. Głosowanie nad projektem ma odbyć się w czwartek.

d4h6m2m

Podziel się opinią

Share
d4h6m2m
d4h6m2m
Więcej tematów