Trwa ładowanie...
d3gmqzo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Barack Obama przeciwny zaostrzeniu kontroli uchodźców z Syrii i Iraku

Prezydent Barack Obama zapowiedział, że jeśli Kongres uchwali proponowaną przez Republikanów ustawę o dodatkowych kontrolach przybywających do USA uchodźców z Syrii i Iraku, to zastosuje wobec niej weto. Prezydent uważa takie posunięcie za zbędne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama wygłaszający oświadczenie po atakach w Paryżu
Barack Obama wygłaszający oświadczenie po atakach w Paryżu (PAP/EPA, Fot: ANDREW HARRER)
d3gmqzo

- Ta ustawa wprowadziłaby niepotrzebne i niepraktyczne wymogi, które w sposób niedopuszczalny utrudniłyby nasze starania zmierzające do udzielenia pomocy jednym z najbardziej jej potrzebujących ludzi na świecie - głosi oświadczenie Białego Domu.

Ponadto, zdaniem prezydenta, republikański projekt "nie zwiększyłby w sposób istotny bezpieczeństwa Amerykanów".

Przedstawiony przez Republikanów w Izbie Reprezentantów projekt ustawy przewiduje wprowadzenie nowego wymogu w postaci sprawdzania przez Federalne Biuro Śledcze (FBI) przeszłości i powiązań rodzinnych uchodźców z Syrii i Iraku, zanim przekroczą oni granicę USA.

d3gmqzo

Niektórzy republikańscy deputowani domagali się całkowitej likwidacji programu przyjmowania uchodźców lub wprowadzenia wymogu sprawdzania wyznawanej przez nich religii. Te postulaty zostały jednak odrzucone.

Demokraci w Izbie Reprezentantów są przeciwni projektowi, jednak Republikanie mają w Izbie większość głosów. Głosowanie nad projektem ma odbyć się w czwartek.

d3gmqzo

Podziel się opinią

Share

d3gmqzo

d3gmqzo
Więcej tematów