Trwa ładowanie...

Banery Dudy i Trzaskowskiego obok siebie na płocie parafii? Wierni zachwyceni, Kościół wyjaśnia

- Proboszcz nareszcie stanął na wysokości zadania. Oddał płot obu kandydatom – cieszą się mieszkańcy Sulęczyna na Pomorzu. Jak relacjonują, na ogrodzeniu parafii zawisły banery Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy. Kościół jednak odcina się od agitacji politycznej. – Dla nas jedynym mistrzem jest Jezus Chrystus – słyszymy na plebanii.

Share
Banery Dudy i Trzaskowskiego obok siebie na płocie parafii? Wierni zachwyceni, Kościół wyjaśnia
Źródło: EASTNEWS
d2dhwzw

Na ogrodzeniu tuż przy parafii św. Trójcy w Sulęczynie tuż obok wizerunku Andrzeja Dudy wisi baner Rafała Trzaskowskiego. Taką informację przekazali nam wierni, którzy uczęszczają tam na msze. – Kościół powinien być apolityczny, ale jak już zajmuje się polityką, to tylko tak jak u nas – każdemu po równo – mówi nam Stanisław, mieszkaniec Sulęczyna.

Wybory prezydenckie 2020. Banery na płocie kościoła?

Informację potwierdziliśmy w parafii. – Rzeczywiście takie banery wiszą na ogrodzeniu tuż przy kościele, ale to nie ksiądz proboszcz je wieszał. On jest apolityczny, naszym jedynym mistrzem jest Jezus Chrystus. Ogrodzenie podlega pod powiat, tam proszę pytać. Ale cieszy, że wierni są zadowoleni – mówi nam sekretarz proboszcza.

Władze powiatu Kartuzy do sprawy podchodzą z dystansem. – Parafia mówi, że to nie ich płot? Nie jestem pewien, czy nam podlega. Ale mogę zapewnić, że nie wydawaliśmy zgody na wieszanie banerów. Nikt o pozwolenie się do nas nie zwracał. Gdyby komitety się zgłosiły, to pewnie byśmy się zgodzili – mówi nam wicestarosta powiatu Piotr Fikus.

d2dhwzw

Wybory prezydenckie 2020. Tu wygrywa PiS

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Sulęczyno to bastion PiS. W ostatnich wyborach parlamentarnych to ugrupowanie uzyskało poparcie sięgające ponad 57 proc., Koalicja Obywatelska – 25 proc. – Samorząd nie zajmuje się wieszaniem banerów, pewnie ktoś powiesił bez pytania. Bóg raczy wiedzieć – podkreśla wicestarosta.

Do banerów nikt się nie przyznaje, ale mieszkańcy są zadowoleni. – Zobaczymy jak to wyjdzie w niedzielę w głosowaniu. Może Duda i Trzaskowski dostaną u nas po 50 proc? – zastanawia się mieszkaniec Sulęczyna. A Ochotnicza Straż Pożarna z Sulęczyna zachęca mieszkańców do głosowania z II turze wyborów prezydenckich.

"Jest to jedyna i niepowtarzalna szansa, żeby za spełnienie swojego obowiązku obywatelskiego, a tym samym wysoką frekwencję przy urnach wyborczych, nasza gmina została nagrodzona nowoczesnym wozem bojowym, który znacząco zwiększy potencjał ratowniczy strażaków z gminy Sulęczyno, a tym samym bezpieczeństwo obywateli, mieszkańców i osób wypoczywających w Naszej malowniczej, kaszubskiej malej Ojczyźnie" – apelują strażacy na Facebooku.

d2dhwzw

Podziel się opinią

Share
d2dhwzw
d2dhwzw
Więcej tematów