Trwa ładowanie...
d2o868s

Banaś i jego kamienica. Wyjaśnił, skąd ją ma

Bohater doniesień medialnych ostatnich dni pojawił się w poniedziałek wieczorem na antenie TVP. W programie "Gość Wiadomości" wyjawił kilka ciekawych szczegółów na temat krakowskiej kamienicy, wokół której pojawiło się sporo niejasności. Zdradził, w jaki sposób wszedł w posiadanie tego obiektu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś od 2019 roku pełni funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli
Marian Banaś od 2019 roku pełni funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d2o868s

Szef NIK ostatnio skutecznie unika odpowiedzi na pytania dziennikarzy niezwiązanych z mediami publicznymi. Wczoraj skorzystał z zaproszenia Telewizji Polskiej, by w "Gościu Wiadomości" zapowiedzieć złożenie wniosku o bezpłatny urlop na czas kontroli CBA.

Jednak największe zainteresowanie wzbudziła działalność hotelu "na godziny", który mieścił się w kamienicy należącej do Banasia. Główny zainteresowany wykorzystał czas antenowy na wyjaśnienie kulis wejścia w posiadanie wartościowego budynku. Trudno nie porównać tych słów do zapewnień o. Rydzyka, w jaki sposób stał się właścicielem luksusowych samochodów.

- 30 lat temu poznałem żołnierza AK, z którym się zaprzyjaźniłem jeszcze w latach 80. W 2007 roku w umowie dożywocia przekazał mi swoją starą kamienicę rodzinną, którą ja wyremontowałem. Stąd się wziął mój majątek - powiedział prezes NIK telewidzom. Trudno uwierzyć?

Marian Banaś odpowiedział tym samym na stawiane od ubiegłego piątku pytanie, jak okazała kamienica trafiła w jego ręce. Warto zaznaczyć, że wnioskujący o urlop szef Najwyższej Izby Kontroli, przez całą swoją zawodową karierę był urzędnikiem państwowym. Nic więc dziwnego, że opinia publiczna chciała się dowiedzieć, w jaki sposób zdobył majątek na zakup cennego obiektu w Krakowie. Teraz wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

d2o868s

Jego tłumaczeniom nie dali wiary internauci, którzy w mediach społecznościowych zaczęli porównywać wyjaśnienia szefa NIK do słów toruńskiego redemptorysty. Przypomnijmy - o. Tadeusz Rydzyk miał dostać samochody od bezdomnego, który jakiś czas później... zmarł.

Źródło: natemat.pl

d2o868s

Zamieszanie wokół szefa NIK. Dziennikarz ma oczekiwania wobec Jarosława Kaczyńskiego

d2o868s

Podziel się opinią

Share

d2o868s

d2o868s
Więcej tematów