Trwa ładowanie...
d1r1r1h

Balcerowicz: Nikt się nie spodziewał, co PiS zrobi z demokracją. Możemy wyjść z Unii Europejskiej

Leszek Balcerowicz uważa, że osoby, które uchwaliły ustawę o KRS to "gwałciciele konstytucji". - To coś gorszego niż pospolite przestępstwa. To jest nie do wybaczenia - mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Balcerowicz uważa, że Polska pod rządami PiS może wyjść z Unii Europejskiej
Leszek Balcerowicz uważa, że Polska pod rządami PiS może wyjść z Unii Europejskiej (East News, Fot: Leszek Kotarba)
d1r1r1h

- Ci, którzy uchwalili ustawy o KRS i SN i je podpisali, obecny prezydent, to gwałciciele konstytucji, czyli najwyższego prawa. Ci, którzy dali się wybrać do Krajowej Rady Sądownictwa czy próbują się dostać do Sądu Najwyższego są także wspólnikami. To coś gorszego niż pospolite przestępstwa, bo gwałt na najwyższym prawie kraju, który cudem odzyskał niepodległość i demokrację, jest nie do wybaczenia - mówił na antenie TVN24 Leszek Balcerowicz.

Były wicepremier uważa, że reputacja Polaków ogromnie cierpi, a Polska stała się "pariasem" Unii Europejskiej. - Nikt nie spodziewał się, co PiS zrobi z polską demokracją, z polską praworządnością. Nie można wykluczyć, że w jakimś momencie szaleństwa oni nie spróbują utrwalić się przy władzy przy wrogich hasłach wobec UE i zrobienia Polexitu - tłumaczył.

d1r1r1h

Przewodniczący Forum Obywatelskiego odniósł się także do słów Mateusza Morawieckiego o tym, co napędza polską gospodarkę. - Premier kłamie albo manipuluje. Trzeba używać słów adekwatnych do rzeczywistości. Mamy do czynienia z czymś zupełnie odwrotnym. W najlepszej dla Polski sytuacji przy kontynuacji tych rządów będziemy mieli stopniowe wytrącanie tempa w procesie doganiania Europy. Jeżeli przyjdą jakieś zawirowania, to niestety będzie bardziej nieprzyjemnie - zakończył.

Zobacz także: "Mówili wprost, że mamy się wynosić z Polski". Bartosz Kramek oskarża polityków PiS

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r1r1h

Podziel się opinią

Share
d1r1r1h
d1r1r1h
Więcej tematów