Trwa ładowanie...

"Bajki i bzdury". Wójcik zareagował na zarzuty wobec Ziobry

Awantura w programie na żywo. Michał Wójcik starł się z Michałem Szczerbą. W dyskusję włączyła się również dziennikarka Monika Olejnik. Ostro zareagowała na słowa polityka Suwerennej Polski. - To się w pale nie mieści - powiedziała wyraźnie wzburzona.

 "Bajki i bzdury". Wójcik zareagował na zarzuty wobec Ziobry "Bajki i bzdury". Wójcik zareagował na zarzuty wobec ZiobryŹródło: East News, TVN
d2q9sta
d2q9sta

W środę na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. rozliczeń PiS głos zabrał Tomasz Mraz, były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. - Z tego, co się orientuję, większość konkursów, które były ogłaszane przez Fundusz Sprawiedliwości, były ogłaszane i przeprowadzane w nierzetelny sposób, zarówno przed moim objęciem funkcji dyrektora departamentu Funduszu Sprawiedliwości, jak i po moim odejściu - wskazał.

Mraz podkreślił też, że "dokumenty, co do zasady, były przygotowywane w taki sposób, aby nie można było na ich podstawie poznać prawdy o tym, jak to funkcjonowało". Podkreślił, że Zbigniew Ziobro był "głównym decydentem" przy rozstrzygnięciach konkursowych.

Na antenie TVN24 zeznania b. dyrektora skomentował Michał Wójcik. - To są bajki i bzdury, które były wygadywane na tym zespole. Pierwsze kłamstwa to jest to dot. rzekomych spotkań w cztery oczy z MS Zbigniewem Ziobro. Nigdy nie było takich sytuacji. (...) To po prostu zemsta pana Romana Giertycha. Wiadomo, jak było w czasach, gdy był on ministrem sprawiedliwości - oznajmił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co robi Rosja w Polsce? "Prowadzi przeciwko nam wojnę"

Głos w sprawie zabrał też Michał Szczerba. - To nie była tylko niezwykle niegodziwa defraudacja, a coś więcej. Udział Zbigniewa Ziobry został potwierdzony. To są słowa b. dyrektora - powiedział.

d2q9sta

Wójcik stwierdził wówczas, że "9 czerwca są wybory, a teraz wypuszczana jest taka sprawa. W kodeksie karnym jest przepis, który mówi jednoznacznie - nie wolno ujawniać szczegółów z postępowania przygotowawczego bez zezwolenia". - Sami siebie zapędzacie w kozi róg - stwierdził.

Szczerba podkreślił, że pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości "miały być przeznaczone na pomoc dla ofiar przestępstw". - Nie dla polityków pana partii. Nowy element, który pokazał się w zeznaniach, to jest to, że środki były wykorzystywane również na agitację wyborczą. To łamanie kodeksu wyborczego - zaznaczył.

- Ja zobaczyłem dziś tylko, że w zespole, który odbywa się dwa tygodnie przed wyborami, obok polityka siada człowiek, który nas szczerze nienawidzi - stwierdził Wójcik.

Awantura w programie na żywo. Olejnik oburzona

W pewnej chwili b. wiceminister sprawiedliwości ostro uderzył w przedstawiciela KO.

d2q9sta

- Pan też może być uznany za przestępcę. Bo w 100 konkretach KO państwo obiecywaliście różnym środowiskom różne rzeczy. (...) - grzmiał. Na jego słowa zareagowała Monika Olejnik. - To ja tylko przypomnę, co robił z lekarzami Zbigniew Ziobro. Medykiem, który zajmował się jego ojcem. To się w pale nie mieści - oznajmiła wyraźnie wzburzona.

Szczerba zwrócił uwagę na to, że przedstawiciele opozycji ostro krytykowali działania służb, które przeszukiwały dom Ziobry. - A teraz - tak naprawdę - świadek mówi o tym, że odbywały się spotkania w domu Ziobry, w których uczestniczył wiceminister Woś, Romanowicz i pan Matecki - wskazał.

- Ten człowiek konfabuluje. Są jakieś granice waszych haniebnych działań. To przez was dzisiaj minister Ziobro ma problem i czeka go kolejna operacja - zareagował Wójcik.

d2q9sta

- Wykorzystywanie choroby jest nie fair - przerwała Olejnik. - Wie pan ile osób zniszczył Ziobro? - zapytała polityka Suwerennej Polski. - Moim zdaniem ani jednej. Ale wiem, ilu pomógł - odpowiedział.

W dalszej części programu poruszono temat pieniędzy dla Tomasza Sakiewicza, który - jak zeznał Mraz - "poszedł do Ziobry po milion złotych".

- To mi przypomina moją komisję wizową, gdzie były naciski na Wawrzyka, aby szybko były podpisywane umowy i wykonywane przelewy - komentował Szczerba. - Mam absolutną nadzieję, że niezależna prokuratura zrobi swoją robotę - dodał.

d2q9sta

Czytaj więcej:

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2q9sta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q9sta
Więcej tematów