ycipk-3jjga7
ycipk-3jjga7
wirus

Badtrans.II - internetowy "złodziej"

Nowy, niezwykle groźby wirus pojawił się w Internecie. Badtrans.II jest "robakiem internetowym", którego działanie polega na rozsyłaniu własnych kopii za pomocą poczty elektronicznej oraz instalowaniu siebie w charakterze konia trojańskiego przechwytującego naciśnięcia klawiszy klawiatury. Wirus jest w stanie wykraść z naszego komputera hasła i różnego rodzaju tajne informacje - ostrzegają specjaliści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3jjga7

Badtrans rozsyła się automatycznie za pomocą programu Outlook do wszystkich adresatów odnalezionych w programie pocztowym.

Wirus nie niszczy plików w komputerze. Jednak dzięki temu programowi hakerzy mogą wyciągnąć z naszych komputerów wiele tajnych informacji. Mogą np. uzyskać informacje na temat numeru kart kredytowych - powiedział April Goostree z firmy McAfee.com, zajmującej się tworzeniem programów antywirusowych.

Robak jest tym groźniejszy, że uaktywnia się bez konieczności jego uruchomienia. Wystarczy jedynie przeczytać mail, w którym ukryty jest wirus.

ycipk-3jjga7

Należy zwrócić uwagę na załączniki, które pozornie wyglądają jak pliki używane prze użytkowników, czyli .doc, .mp3 albo .zip. Jednak pełne rozszerzenie robaka to .pif albo .src. Program przyjmuje atrakcyjną, nazwę, aby zachęcić internautę do zobaczenia, co jest w mailu. Należy więc uważać na pliki: HUMOR, DOCS, S3MSONG, ME_NUDE, CARD, SEARCHURL, YOU_ARE_FAT!, NEWS_DOC, IMAGES, PICS, README.(mag)

Zobacz także: Na stronach KasperskyLab

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jjga7

ycipk-3jjga7
ycipk-3jjga7