Trwa ładowanie...

Badanie opinii publicznej. Sensacyjny wynik prezydenckiego starcia

Od wielu miesięcy Andrzej Duda jest uznawany za murowanego faworyta w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, a jego silną pozycję potwierdzają liczne sondaże. Najnowsze badanie udowadnia, że w wyścigu o prezydenturę mogą czekać nas spore emocje.

Share
Badanie opinii publicznej. Sensacyjny wynik prezydenckiego starcia
Źródło: East News
d2gywgo

Instytut Pollster zapytał osoby, które są zdecydowane wziąć udział w wyborach, na kogo zagłosowałyby w drugiej turze wyborów prezydenckich, gdyby mierzyli się w niej Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska. 53 proc. wskazało urzędującego prezydenta, natomiast aż 47 proc. oddałoby głos na kandydatkę KO.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Co ciekawe, według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "DGP" i RMF FM, Duda w II turze miałby prawie 10 p. proc. przewagi nad Kidawą-Błońską. Według politologa prof. Kazimierza Kika, scenariusz w którym kandydaci PiS i KO idą łeb w łeb, jest realny.

- To jest prawdopodobny wynik w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wynik Małgorzaty Kidawy–Błońskiej jest naprawdę dobry i jest on poważnym zagrożeniem dla prezydenta Andrzeja Dudy. Choć do wyborów jeszcze pół roku, to obóz rządzący ma się czego obawiać i takie wyniki powinny zmobilizować Pałac Prezydencki i PiS do wzmożonej pracy. Mimo, że w badaniu prowadzi Andrzej Duda to jego notowania są dość umiarkowane. Wyniki sondażu powinny być sygnałem ostrzegawczym i budzić niepokój wśród obecnego obozu władzy - komentuje w rozmowie z portalem se.pl.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-24.11.2019 roku metodą CAWI na próbie 1093 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gywgo

Podziel się opinią

Share
d2gywgo
d2gywgo
Więcej tematów