Trwa ładowanie...
d46b3bw

Najnowszy sondaż prezydencki. Czarny koń w opozycji?

Najnowszy sondaż bierze pod uwagę dwa zestawy kandydatów KO oraz Lewicy. W obu przypadkach zdecydowanym faworytem pozostaje Andrzej Duda, jednak wyniki badania wyraźnie wskazują, na kogo powinny postawić opozycyjne ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Małgorzata Kidawa-Błońska lepsza od Jacka Jaśkowiaka
Sondaż. Małgorzata Kidawa-Błońska lepsza od Jacka Jaśkowiaka (East News)
d46b3bw

W pierwszym wariancie IBRiS dał respondentom do wyboru Andrzeja Dudę, Małgorzatę Kidawę Błońską, Adriana Zandberga, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Janusza Korwin-Mikkego. Na czele stawki uplasował się kandydat PiS z wynikiem 46,2 proc. Drugie miejsce przypada Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która przekonała do siebie 23,3 proc. badanych. Adrian Zandberg uzyskał 9,1 proc. głosów, Władysław Kosiniak-Kamysz 8,2, a Janusz Korwin-Mikke 3,3. W drugiej Andrzej Duda pokonałby Małgorzatę Kidawę-Błońską (47,6 do 38,9 proc.).

Drugi zestaw zakłada start Dudy, Jacka Jaśkowiaka, Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia oraz Korwin-Mikkego. Liderem ponownie jest urzędujący prezydent z 43,5 proc. głosów. Jaśkowiak wypada dużo słabiej niż Kidawa-Błońska i cieszy się poparciem zaledwie 16,3 proc. badanych. Do kandydata KO znacznie zbliża się Kosiniak-Kamysz (15 proc.). Robert Biedroń przekonuje 5,3 proc. wyborców, a Janusz Korwin-Mikke 4,7 proc. respondentów. Według sondażu, w drugiej turze Duda zdecydowanie pokonałby Jaśkowiaka (47,2 do 30,3 proc.).

  WP.PL
(WP.PL)

Jacek Jaśkowiak robi dobrą minę do złej gry i pozytywnie komentuje wynik sondażu. - Uważam, że to jest bardzo dobry wynik, wręcz zaskakująco dobry dla mnie po zgłoszeniu mojej kandydatury - powiedział na antenie RMF FM.

d46b3bw

Politolog prof. Antoni Dudek nie widzi większych szans dla któregokolwiek kandydata KO. "Wydaje mi się, że Kidawa-Błońska pokona Jaśkowiaka w prawyborach, po czym może zacząć tracić w sondażach, a na tym skorzystałby przede wszystkim Władysław Kosiniak-Kamysz. W najgorszym dla PO scenariuszu Kosiniak-Kamysz wręcz wyprzedzi Kidawę-Błońską, która może nie wytrzymać wyczerpującego tempa kampanii" - komentuje w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Sondaż dla "DGP" i "RMF FM" został przeprowadzony w dniach 22-23 na reprezentatywnej próbie 1100 osób. Badanie zostało zrealizowane metodą CATI.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"/RMF FM

d46b3bw

PiS ugiął się pod naciskiem Gowina? Wiceszef MSWiA tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46b3bw

Podziel się opinią

Share
d46b3bw
d46b3bw
Więcej tematów