Trwa ładowanie...
d2qqhls

Awaria systemu PEKA. Nie można kupić biletów ZTM

Proces wdrażania systemu PEKA w Poznaniu rozpoczął się dwa tygodnie temu. W poniedziałek nastąpiła awaria, która sparaliżowała całe oprogramowanie. Doszło do uszkodzenia podzespołu systemu głównego PEKA. Spalił się zasilacz oraz płyta główna serwerów.
Share
Awaria systemu PEKA. Nie można kupić biletów ZTM
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d2qqhls

- Awaria spowodowała, że przynajmniej przez kilka godzin dzisiaj Zarząd Transportu Miejskiego nie ma możliwości sprzedaży biletów, ani dokonywania innych czynności na kartach PEKA - informuje WP.PL Małgorzata Ratajczak z Zarządu Transportu Miejskiego.

Oznacza to, że obecnie ZTM nie może prowadzić sprzedaży biletów, doładowywać kart oraz wgrywać ulg. Nie działa także strona internetowa www.peka.poznan.pl. Prawidłowo funkcjonują natomiast czytniki i komputery pokładowe w tramwajach i autobusach.

Spokojne mogą być osoby, które korzystają z biletów okresowych i trasowych, oraz te, które używają tPortmonetki, ponieważ dla nich system działa normalnie. ZTM zapewnia, że dane z systemu czy oprogramowanie nie ucierpiały.

Zarząd Transportu Miejskiego przeprasza wszystkich pasażerów za utrudnienia i zapewnia, że stara się jak najszybciej usunąć wszelkie uszkodzenia.

d2qqhls

Podziel się opinią

Share
d2qqhls
d2qqhls
Więcej tematów