Trwa ładowanie...
d1s8rlj

Awaria gazowa w Jeleniej Górze. Służby szukają źródła wycieku

Strażacy stwierdzili obecność gazu w studzienkach kanalizacyjnych w Jeleniej Górze w woj. dolnośląskim. Ewakuowano 56 osób - podaje serwis jeleniagora.naszemiasto.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Awaria gazowa w Jeleniej Górze. Służby szukają źródła wycieku
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d1s8rlj

Informację o wycieku gazu przy ulicy Wincentego Pola służby otrzymały po godzinie 16:00. Według relacji świadka, który rozmawiał ze strażą, mogło dojść do eksplozji. - Informator widział ogień, a następnie klapę studzienki, która uniosła się i upadła kawałek dalej - relacjonował w TVN24 st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Oprócz ewakuacji mieszkańców, strażacy zdecydowali o zamknięciu wiaduktu. - Został także zamknięty ruch pociągów - informuje Andrzej Ciosk oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. Pasażerowie podróżują autobusami zastępczymi.

Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej w tym jednostka specjalistyczna z Legnicy. Są także gazownicy. Utrudnienia dla kierowców mogą potrwać długo. Przyczyna ulatniania się gazu oraz miejsce awarii nadal nie są znane.

Pogotowie gazowe pozamykało zawory gazowe. Trwa napowietrzanie studzienek, żeby wypchnąć z nich gaz. W związku z awarią sieci gazowej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu oraz ograniczenia w dostawach gazu dla odbiorców indywidualnych.

d1s8rlj

Podziel się opinią

Share
d1s8rlj
d1s8rlj
Więcej tematów