Trwa ładowanie...
d5kaxvd

Awantura w PE. Beata Szydło krzyczała na Radosława Sikorskiego. Jest wideo

W Parlamencie Europejskim doszło do ostrej wymiany zdań między Beatą Szydło a Radosławem Sikorskim. Była premier podniosła głos: "Jest pan kłamcą". Wszystko nagrały kamery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PE. Awantura między Beatą Szydło a Radosławem Sikorskim
PE. Awantura między Beatą Szydło a Radosławem Sikorskim (Twitter)
d5kaxvd

W środę w Parlamencie Europejskim trwała debata nad praworządnością w Polsce, w trakcie której europosłanka Beata Szydło przekonywała, że "Polska jest krajem praworządnym, a wymiar sprawiedliwości nie został zreformowany, dlatego jest reliktem komunizmu". Zapewniała, że zmiany wprowadzane przez jej partię są zgodne z konstytucją.

Na jej słowa ostro zareagował Radosław Sikorski. Stwierdził między innymi, że to właśnie Szydło jest osobą, która wydała postanowienie, aby nie publikować wyroku TK. Mówił także, że nie jest bezstronna, gdyż to w jej sprawie "toczą się przypadki, takie jak 26 przesłuchań Bogu ducha winnego Sebastiana K." - Sugeruję zejście z drogi łamania konstytucji - powiedział. Między nim a byłą premier doszło do agresywnej wymiany zdań.

- Pan Sikorski skłamał. Powinnam pana podać do sądu. Przeciwko mnie nie toczą się żadne postępowania sądowe. Niech pan czyta ze zrozumieniem. Jest pan kłamcą i jest pan niegodny tego, żeby mieć mandat z nadania Polaków - krzyczała Szydło na Sikorskiego.

Sytuacja wywołała oczywiście lawinę komentarzy w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5kaxvd

Zobacz też: Kontrowersyjny występ Korwina-Mikkego w rosyjskiej TV. Bezwzględny komentarz Sienkiewicza

d5kaxvd

Podziel się opinią

Share
d5kaxvd
d5kaxvd
Więcej tematów