Trwa ładowanie...

Awantura o pl. Adamowicza. Szczeciński radny z PiS: zastępuje papieża Polaka

- Plac Pawła Adamowicza powstaje kosztem arterii nazwanej na cześć papieża Polaka - alarmuje szczeciński radny Dariusz Matecki. Imię tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska zostanie nadane placowi włączonemu dotychczas w al. Jana Pawła II. "Obrzydliwe" - twierdzi samorządowiec.
Share
Radny PiS ze Szczecina Dariusz Matecki skrytykował pomysł utworzenia pl. Pawła Adamowicza w jego mieście
Radny PiS ze Szczecina Dariusz Matecki skrytykował pomysł utworzenia pl. Pawła Adamowicza w jego mieścieŹródło: Twitter/Dariusz Matecki
d21x037

- Tutaj jeszcze niedawno mieliśmy tabliczkę "al. papieża Jana Pawła II". Niedługo zostanie zastąpiona "pl. Pawła Adamowicza". Jeszcze w Szczecinie nie widziałem, żeby jakaś inwestycja szła tak szybko - powiedział w wideo zamieszczonym na Twitterze Dariusz Matecki.

   mapy google
Źródło: mapy google

Szczeciński radny z PiS został przegłosowany przez samorządowców z Koalicji Obywatelskiej i klubu Bezpartyjni - podaje "Gazeta Polska Codziennie". Ich głosami przeszedł projekt nadania imienia Pawła Adamowicza placowi położonemu w centrum miasta.

d21x037

Bój o patrona. Matecki pokazuje uchwałę

Stało się to możliwe, gdy zdecydowano o usunięciu Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej. W jego miejscu postanowiono zagospodarować przestrzeń tak, by upamiętnić zmarłego prezydenta Gdańska. - Plac Pawła Adamowicza powstaje kosztem arterii nazwanej na cześć papieża Polaka - zaznaczył radny.

I na Twitterze napisał, że jest to "obrzydliwe".

d21x037

Z argumentacją radnego polemizował poseł Piotr Misiło. "Plac śp. Pawła Adamowicza powstaje na części placu Żołnierza, w której stał Pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej. Aleja Jana Pawła II pozostaje na swoim miejscu. Obrzydliwe kłamstwo" - zarzucił Mateckiemu.

- Tak jak wspomniałem wcześniej, i w uchwale i na tablicy informacyjnej wyraźnie jest napisane, że jest to część alei Jana Pawła II - bronił się radny w rozmowie z "GPC".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21x037

Podziel się opinią

Share
d21x037
d21x037
Więcej tematów