Trwa ładowanie...
d400uzi

Awantura o Kongres Kobiet. Organizatorki wydały oświadczenie

Wyzwiska, brak możliwości skorzystania z przerwy na jedzenie czy wyjścia do toalety i stanie na baczność przez 16 godz. - to problemy, które zarzucają organizatorkom Kongresu Kobiet pracownice firmy ochroniarskiej. "Wyrażamy ubolewanie wobec sytuacji" - piszą w oświadczeniu członkinie stowarzyszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kongres Kobiet wydał oświadczenie ws. zarzutów przedstawianych przez firmę ochroniarską
Kongres Kobiet wydał oświadczenie ws. zarzutów przedstawianych przez firmę ochroniarską (East News, Fot: Andrzej Zbraniecki)
d400uzi

X Kongres Kobiet miał miejsce 16-17 czerwca w Łodzi. W trakcie sympozjum poruszono m.in. temat pracy kobiet. Znacznie głośniej było jednak o wydarzeniach w czasie Kongresu niż o samych przemówieniach. Firma ochroniarska, która zabezpieczała imprezę zarzuca organizatorkom stowarzyszenia, że musiały stać na baczność przez 16 godz., zabroniono im skorzystać toalety i skorzystania z przerwy na posiłek.

Jedna z organizatorek miała też wrzeszczeć na pracownice ochrony i nazywać je "głąbami i idiotkami". W podobnie pogardliwy sposób miała odnosić się do wystawców i zespołów muzycznych i teatralnych. "Wyrażamy ubolewanie wobec sytuacji, w której znalazły się pracownice firmy ochroniarskiej" - piszą organizatorki Kongresu Kobiet w oświadczeniu przesłanym WP.

Członkinie stowarzyszenia zapewniają, że kolejne edycje sympozjum będą "staranniej weryfikowane pod kątem przestrzegania praw pracowniczych osób, które pracują w miejscu, gdzie odbywa się Kongres". Zaznaczają też, że "niektóre opinie pozostają w sprzeczności z wyjaśnieniami od osób odpowiedzialnymi za przygotowanie hali i jej ochronę".

d400uzi

Przedstawiciele Kongresu bronią się także przed oskarżeniami, że podczas konferencji nie było policji, straży pożarnej i ambulansu, ani że nie zgłosiły organizacji imprezy masowej. "Co roku zgłaszamy fakt odbywania się Kongresu do policji i straży miejskiej. Przechodzimy też kontrolę przeciwpożarową i zapewniamy opiekę medyczną. Tak też było w tym roku".

Zobacz także: Petru do Hofmana: Miłość jest ważniejsza niż polityka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d400uzi

Podziel się opinią

Share
d400uzi
d400uzi
Więcej tematów