Trwa ładowanie...
d4jbwwm

Awantura na Facebooku. Mateusz Morawiecki zabiera głos

Nie cichnie awantura po wywiadzie Władysława Frasyniuka. Najpierw ostra wymiana zdań miała miejsce między jego żoną a siostrą Mateusza Morawieckiego. Padły bardzo ostre słowa. Teraz głos zabrał sam premier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki odniósł się do słów Władysława Frasyniuka
Mateusz Morawiecki odniósł się do słów Władysława Frasyniuka (East News)
d4jbwwm

Od kilku dni trwa prawdziwa burza w mediach społecznościowych. Głos w tej sprawie postanowił zabrać sam premier. "Od pewnego czasu moja rodzina stała się celem niewybrednych ataków ze strony pana Władysława Frasyniuka. Pal diabli, gdy ataki te - mówiąc delikatnie - bardzo niegrzeczne, są kierowane pod moim adresem. Jeśli uznam że warto, mogę odpowiedzieć, mogę przedstawić wielu świadków zdarzeń, mogę odesłać do różnych opracowań i wspomnień. Sytuacja jest jednak inna, gdy pan Frasyniuk uderza w osobę mego nieżyjącego Ojca, Kornela Morawieckiego" - pisze Morawiecki.

"Ojciec już nie może się bronić przed wypowiedziami, które fałszują jego działalność w podziemiu, a także próbują przemilczeć lub ośmieszyć (stara strategia (post)komunistów) rolę Solidarności Walczącej w odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Dlatego trzeba zareagować" - przekonuje.

"Rzetelne badanie aktywności lat 80. jest najlepszym świadectwem wielkiego wkładu mojego Ojca w krzewienie idei wolności i niepodległości Polski" - kwituje premier.

Awantura na Facebooku. Ostra wymiana zdań

Chodzi o wywiad Władysława Frasyniuka dla portalu Wyborcza.pl. - Za moich czasów mówiło się, że komunizm wyciska na mózgu swą matrycę, i u Morawieckiego wykonano tę operację wyjątkowo starannie - powiedział w rozmowie z dziennikarzem Frasyniuk. Skomentował w ten sposób słowa Mateusza Morawieckiego, że "komunistyczni sędziowie wychowali sobie następców".

d4jbwwm

Dodatkowo w rozmowie z TVN24 Frasyniuk podważył też twierdzenia, jakoby Kornel i Mateusz Morawieccy walczyli z komunizmem. Wytknął premierowi, że w stanie wojennym miał 13 lat. Słowa te były reakcją z kolei na wywiad dla "Gazety Polskiej". – Dla jednych wciąż być może jestem bankowcem, dla drugich pozostaję jednak chłopakiem z "Solidarności Walczącej", który pod okiem esbeków miał kopać grób w lesie, zaznał "rosyjskiej ruletki" i ukrywał się w szpitalu, żeby zdać maturę – powiedział tam Morawiecki.

Ostro na te słowa zareagowała Anna Morawiecka, córka Kornela Morawieckiego i siostra Mateusza Morawieckiego. "No czytajcie, czytajcie... I przypominajcie sobie jak fighter W. Frasyniuk z tzw. kanapką na brzuchu i plecach demonstrował we Wrocławiu w obronie więźnia politycznego Kornela Morawieckiego... Faktycznie coś mu piętno na mózgu odcisnęło.." - napisała Anna Morawiecka.

Żona Władysława Frasyniuka odpowiada

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa burza.

d4jbwwm

Głos zabrała Magda Dobrzańska-Frasyniuk. Napisała między innymi, że (Morawiecki - red.) "pluje na bohaterów i niszczy demokratyczne państwo prawa".

Anna Morawiecka nie zostawiła tych słów bez komentarza. Opublikowała post na Facebooku, w którym napisała: "Władysław Frasyniuk w rozmowie z GW ["Gazetą Wyborczą - red.] podważył fakt, że mój śp. tato Kornel Morawiecki walczył z komunizmem. Różnica miedzy moim ojcem a panem Frasyniukiem polega na tym, że w 1980 r. Kornel Morawiecki wzywał do strajku, a Władysław Frasyniuk jako młody kierowca autobusu do niego przystąpił. Frasyniuk sugeruje również, że zamiast walczyć z komuną, mój ojciec wyjechał z kraju. Prawda jest taka, że Kornela Morawieckiego po jego wieloletniej działalności w podziemiu i aresztowaniu w roku 1987 Kiszczak wyrzucił za granicę po to między innymi, żeby razem z Frasyniukiem biesiadować w Magdalence. Kornel nie pił wódki z Kiszczakiem, a z komuną walczył od 1968 r. Dodam, że kiedyś Frasyniuk miał szacunek do Kornela i potrafił stanąć w Jego obronie".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Senator PO o atakach na Grodzkiego: to jak sowiecka propaganda

d4jbwwm

Podziel się opinią

Share

d4jbwwm

d4jbwwm
Więcej tematów