Trwa ładowanie...

Autor kontrowersyjnego wpisu przywrócony do obowiązków na Uniwersytecie Wrocławskim

Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, który w styczniu opublikował na portalu społecznościowym kontrowersyjny wpis dotyczący konfliktu na Ukrainie, został przywrócony do wykonywania obowiązków. Rzecznik dyscyplinarny umorzył postępowanie wobec uczonego.
Share
Autor kontrowersyjnego wpisu przywrócony do obowiązków na Uniwersytecie Wrocławskim
Źródło: Facebook / Oficjalna Strona Uniwersytetu Wrocławskiego
d21fjly

Rzecznik dyscyplinarny umorzył postępowanie wyjaśniające w sprawie dr hab. Bogusława Pazia, profesora nadzwyczajnego zatrudnionego w Zakładzie Filozofii Nowożytnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczony pod koniec stycznia 2015 r. na Facebooku zamieścił znany z mediów film, pokazujący jak w Donbasie separatyści znęcają się nad ukraińskimi jeńcami, i opatrzył komentarzem: "Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło! I jak tu nie kochać "Ruskich"..?". O sprawie pisaliśmy tutaj.

Decyzją rektora Uniwersytetu, prof. Paź został zawieszony w prawach pracownika uczelni na pół roku. Kilkanaście dni temu uczony został jednak przywrócony do obowiązków.

- Rzecznik dyscyplinarny stwierdził, że nie ma podstaw do tego, aby domagać się ukarania prof. Pazia przed komisją dyscyplinarną. Post pracownika Uniwersytetu był prywatny i został zamieszczony na zamkniętym forum. Ponadto nie stanowił on elementu działalności naukowej lub dydaktycznej profesora - mówi w rozmowie z WP Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego.

Bogusław Paź na swoim profilu na Facebooku potwierdził fakt przywrócenia do pracy oraz podziękował za głosy poparcia z Polski oraz zagranicy.

Postępowanie w sprawie postu zamieszczonego na portalu społecznościowym prowadzi także wrocławska prokuratura.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d21fjly

Podziel się opinią

Share
d21fjly
d21fjly
Więcej tematów