Trwa ładowanie...
d2ko43w

Austria: kolejna ciężarówka z uchodźcami, troje dzieci w szpitalu

Austriacka policja zatrzymała w piątek ciężarówkę z 26 uchodźcami, w tym z trójką dzieci. Były one w krytycznym stanie i trafiły do szpitala - podała w sobotę austriacka agencja APA. Zatrzymano 29-letniego Rumuna, który kierował pojazdem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedawno w Austrii odnaleziono ciężarówkę z ciałami uchodźców
Niedawno w Austrii odnaleziono ciężarówkę z ciałami uchodźców (AFP, Fot: Vladimir Simicek)
d2ko43w

Ciężarówka ze stłoczonymi migrantami z Syrii, Afganistanu i Bangladeszu została zatrzymana w miejscowości St. Peter am Hart, przy granicy z Niemcami.

- Mało brakowało do tragedii - powiedział David Furtner z austriackiej policji. Wyjaśnił, że dzieci miały zawroty głowy z powodu odwodniania. W pojeździe było gorąco i duszno. - Lekarze powiedzieli nam, że dzieci nie wytrzymałyby zbyt długo - dodał. Dzieci oraz ich rodzice trafili do szpitala w pobliskim mieście Braunau.

W czwartek na autostradzie w Austrii znaleziono porzuconą ciężarówkę chłodnię, w której znajdowały się zwłoki 71 uchodźców. Sprawa wywołała oburzenie na świecie i uwydatniła ryzyko, na jakie narażają się setki tysięcy migrantów i uchodźców, którzy postanawiają uciec przed przemocą i biedą na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce i osiedlić się w Unii Europejskiej - pisze agencja Reutera.

d2ko43w

Podziel się opinią

Share
d2ko43w
d2ko43w
Więcej tematów