Trwa ładowanie...
d1tcg9h
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Australijska policja zatrzymała mężczyznę planującego atak terrorystyczny

• Australijska policja zatrzymała 24-letniego mężczyznę powiązanego z radykalnymi muzułmanami
• Podejrzewa go o planowanie w kraju zamachu terrorystycznego
• To kolejna tego typu operacja służb bezpieczeństwa w ostatnich tygodniach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(AFP, Fot: CHRISTOPHE SIMON)
d1tcg9h

- Mężczyzna z Bankstown został zatrzymany w czwartek przez połączony zespół antyterrorystyczny z Sydney, działający w ramach operacji Appleby wymierzonej w osoby planujące zamach terrorystyczny w Australii - podkreśliły służby w komunikacie.

i - Sąd zostanie poinformowany, że był on (zatrzymany) jedną z osób, oskarżanych wcześniej w tej kwestii, które tworzyły dokumentację na temat przygotowań do uczestnictwa i zaangażowania w przygotowanie aktu terroru - dodano w dokumencie.

W zeszłym tygodniu policja przeprowadziła serię operacji w Melbourne w związku z aresztowaniem, w pierwszej połowie maja br., pięciu mężczyzn, którzy zamierzali na niewielkiej łodzi rybackiej przedostać się do Indonezji i przyłączyć do dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS).

d1tcg9h

Według australijskich mediów, grupa została zatrzymana pod zarzutem przygotowań do wjazdu na teren obcego państwa w celu prowadzenia wrogiej działalności. Jednym z aresztowanych był znany islamski kaznodzieja Musa Cerantonio. Był on już aresztowany w 2014 roku na wyspie Cebu w środkowych Filipinach i deportowany do Australii po tym, jak wyjawił swym zwolennikom w mediach społecznościach, że podróżował do Syrii.

Według najnowszych danych ministerstwa spraw wewnętrznych około 100 osób wyjechało z Australii, by walczyć w Syrii w szeregach takich organizacji jak IS.

d1tcg9h

Podziel się opinią

Share

d1tcg9h

d1tcg9h
Więcej tematów