Trwa ładowanie...
dvnwjz4

Australia: Zwolennik Państwa Islamskiego skazany na 38 lat więzienia. Pomagał w zabójstwie

Sąd w Australii skazał 22-letniego mężczyznę na 38 lat więzienia. Skazany jest zwolennikiem Państwa Islamskiego i pomagał nastolatkowi w zabójstwie policyjnego księgowego w Syndey w 2015 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Australia: Zwolennik Państwa Islamskiego skazany na 38 lat więzienia. Pomagał w zabójstwie
Australia: Zwolennik Państwa Islamskiego skazany na 38 lat więzienia. Pomagał w zabójstwie (WP.PL)
dvnwjz4

22-letni Milad Atai przyznał się do pomocy w zabójstwie księgowego policyjnego Curtisa Chenga. Zachęcał też urodzonego w Iranie 15-letniego Farhada Dżabara do popełnienia zabronionego czynu. Do zabójstwa doszło 2 października 2015 roku.

Skazany powiedział także, że dzień przed zbrodnią pomógł siostrze w ucieczce do Syrii.

Nastolatka odpowiedzialnego za zabójstwo zastrzelili policjanci, a siostra skazanego zginęła w nalotach w Syrii.

dvnwjz4

W marcu i maju tego roku sąd w Australii skazał dwóch innych mężczyzn odpowiednio na 44 i 17 lat więzienia. Przekazali oni broń, z której zginął Cheng.

Australijski sąd orzekł, że skazany musi spędzić w więzieniu 28,5 roku, zanim będzie się ubiegał o warunkowe zwolnienie. Sędziowie uważają, że już kilka miesięcy przed wydarzeniami zaczął wspierać działania Państwa Islamskiego i do dziś nie zmienił swoich poglądów.

Po ataku nożownika w Melbourne rząd Scotta Morrisona rozważa zmianę prawa - ułatwiłoby to pozbawianie australijskiego obywatelstwa osób skazanych za przestępstwa związane z terroryzmem.

dvnwjz4

Podziel się opinią

Share
dvnwjz4
dvnwjz4
Więcej tematów