Trwa ładowanie...
d3cxqn8

Ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii. 84 incydenty od 2016 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, jak często Polacy w Wielkiej Brytanii zgłaszali skierowane wobec nich akty ksenofobii. Wiceminister w MSZ Piotr Wawrzyk zapewnił, że w każdym z 84 przypadków, które odnotowano od 2016 r., podejmowano działania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Wawrzyk przedstawił dane w odpowiedzi na poselską interpelację
Piotr Wawrzyk przedstawił dane w odpowiedzi na poselską interpelację (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d3cxqn8

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przedstawiło dane zebrane od 2016 r. do marca bieżącego roku. Wynika z nich, że do Ambasady RP w Londynie oraz Konsulatów Generalnych w Manchesterze, Edynburgu i Belfaście zgłoszono w tym czasie 84 incydenty.

Każdy z nich został określony jako skierowany "przeciwko Polsce, Polakom, polskim podmiotom publicznym i prywatnym, godzący w dobre imię Polski" - podaje portal gazeta.pl.

d3cxqn8

Nie ujawniono, o jakie konkretnie sytuacje chodzi. Wiadomo, że zgłaszali je pokrzywdzeni, ale nie tylko: również policja czy środowiska polonijne.

Informacje dotyczące aktów ksenofobicznych przedstawił wiceminister w MSZ Piotr Wawrzyk w odpowiedzi na interpelację posłów: Jarosława Sachajki, Macieja Masłowskiego, Barbary Chrobak, Pawła Skuteckiego, Józefa Brynkusa i Pawła Szramki.

Zobacz także: Już nie "piątka" PiS, a "piątka plus". Jarosław Kaczyński zdradza, co się za tym kryje

Źródło: gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cxqn8

Podziel się opinią

Share
d3cxqn8
d3cxqn8
Więcej tematów