Trwa ładowanie...
d2dfouv

Ataki na biura poselskie. Sejm interweniuje

Ochrona, monitoring, wyższe kary za wandalizm - to tylko niektóre z pomysłów marszałka Marka Kuchcińskiego. Kancelaria Sejmu jest zaniepokojona powtarzającymi się atakami na biura poselskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siedziba PiS po "Czarnym Proteście"
Siedziba PiS po "Czarnym Proteście" (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2dfouv

Marek Kuchciński skierował do przewodniczącego sejmowej komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych korespondencję ws. "rozważenia nowych możliwości zwiększających poziom bezpieczeństwa biur".

Wśrod propozycji Kancelarii Sejmu pojawiły się również pomysły, by objąć biura poselskie usługą ochrony i monitoringu, zaostrzyć kary za akty wandalizmu oraz za znieważanie funkcjonariuszy publicznych, którymi są posłowie.

Marszałek w specjalnej korespodencji przypomniał parlamentarzystom o możliwości zakupu - ze środków na prowadzenie biura - monitoringu lokali. Posłowie mają też sygnalizować i zgłaszać alarmujące wydarzenia, co ma umożliwić "odpowiednią reakcję w miejscach szczególnie zagrożonych".

d2dfouv

*Seria ataków *

W ostatnich tygodniach doszło do kilku ataków na biura poselskie. Dwa dni temu podczas "Czranego Protestu" siedziba PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie została obrzucona balonami i woreczkami z różową farbą.

Przypomnijmy, że w grudniu ofiarami wandali padła trójka posłów PiS - Andrzej Melak, Ewa Tomaszewska i Jarosław Krajewski. Podpalono też drzwi do biura poselskiego Beaty Kempy w Sycowie.

d2dfouv

W styczniu zdewastowano biura posłów PiS w Warszawie i Nakle nad Notecią. Zniszczone zostały drzwi biura poselskiego Łukasza Schreibera z PiS oraz europosła Kosmy Złotowskiego. Z kolei w biurze posła PiS Pawła Lisieckiego oraz europosła Zdzisława Krasnodębskiego w Warszawie zamki zaklejono nieznaną substancją.

Równeż opozycja zmaga się z problemami. Ostatnio okna biura poselskiego Kornelii Wróblewskiej przy ulicy Ormiańskiej w Zamościu wysmarowano fekaliami. Nie wiadomo, kto za tym stoi. - Gdy dochodzi do takiej sytuacji, człowiek myśli o różnych rzeczach, o swoim bezpieczeństwie. Boję się, że coś gorszego się może się wydarzyć – powiedziała polityk Nowoczesnej w rozmowie z WP.

d2dfouv

Podziel się opinią

Share
d2dfouv
d2dfouv
Więcej tematów