Trwa ładowanie...

Atak zimy w Europie. 600 lotów odwołanych, wiele z i do Polski

W niedzielę Wielka Brytania, a potem także znaczna część Europy Zachodniej, została sparaliżowana przez atak zimy. Intensywne opady śniegu, temperatury poniżej zera i wyjątkowo silny wiatr spowodowały chaos w komunikacji lotniczej. Wśród odwołanych lotów znalazło się wiele z i do Polski.

Share
Atak zimy w Europie. 600 lotów odwołanych, wiele z i do Polski
Źródło: Shutterstock.com
d2zqi6n

W poniedziałkowy poranek pogoda jest już lepsza, ale należy sprawdzić status swojego lotu przed wyruszeniem na lotnisko. Z powodu niedzielnego chaosu, wiele połączeń nie odbywa się zgodnie z planem. Przykładowo anulowano dziś poranne połączenia z Londynu Luton do Gdańska czy Wilna. Loty z lotniska Londyn Stansted obywają się zgodnie z planem.

Temperatury do -8 st. C, 30 cm białego puchu i wiatr do 130 km/h – tak wyglądała niedziela na Wyspach. Zamknięte drogi, opóźnienia na kolei i problemy na lotniskach. Porty lotnicze w Birmingham i Londynie-Stansted zostały nawet na krótki czas zamknięte. Loty do i z Wielkiej Brytanii wylatywały ze sporym opóźnieniem albo były całkowicie anulowane. W ciągu dnia atak zimy przesuwał się dalej i objął całą Europę Zachodnią.

W niedzielę odwołano w sumie 600 lotów. Największe problemy miał Ryanair. Jak podaje portal Fly4free, irlandzki przewoźnik był zmuszony do anulowania aż 246 połączeń, z czego 34 miały odbyć się z Polski, m.in. do Londynu z Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Gdańska czy Modlina. Źle było także w Niemczech – nie odbył się np. lot z Frankfurtu do Krakowa czy z Memmingen do Warszawy Modlin.

Wizz Air musiał za to wczoraj odwołać 20 lotów z i do Polski. Anulowano m.in. loty do Warszawy z Eindhoven, Malmo i Londynu. Z Londynu-Luton pasażerowie nie polecieli też do Katowic czy Poznania, a z Eindhoven do Wrocławia.

Z polskich lotnisk atak zimy w Europie odczuło lotnisko w Gdańsku, gdzie śniegu do wczorajszego wieczora nie było ani grama. Do Gdańska nie przyleciały samoloty z Alesund, Malmo, Sztokholmu, Eindhoven, Bergen czy Barcelony.

Tysiące turystów ma problem. Ich połączenia odwołano, a przewoźnicy proponują im lot za kilka dni. Wiele osób koczuje na lotniskach. Czytelniczka Fly4free skarży się, że po odwołaniu jej lotu z lotniska Stansted, Ryanair zaproponował jej alternatywny termin lotu na czwartek. Połączenia na najbliższe dni są niestety pełne i przewoźnicy nie są w stanie zapewnić wielu osobom szybkiej alternatywy.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

Potrzebujesz zmiany? Zacznij od szafy, wykorzystując zniżki dostępne na stronie ANSWEAR.com kody promocyjne.

d2zqi6n

Podziel się opinią

Share
d2zqi6n
d2zqi6n
Więcej tematów