Trwa ładowanie...
ycipk-2v9j35

Atak zimy w Europie. 600 lotów odwołanych, wiele z i do Polski

W niedzielę Wielka Brytania, a potem także znaczna część Europy Zachodniej, została sparaliżowana przez atak zimy. Intensywne opady śniegu, temperatury poniżej zera i wyjątkowo silny wiatr spowodowały chaos w komunikacji lotniczej. Wśród odwołanych lotów znalazło się wiele z i do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obfite opady śniegu i silny wiatr sparaliżowały europejskie lotniska
Obfite opady śniegu i silny wiatr sparaliżowały europejskie lotniska (Shutterstock.com)
ycipk-2v9j35

W poniedziałkowy poranek pogoda jest już lepsza, ale należy sprawdzić status swojego lotu przed wyruszeniem na lotnisko. Z powodu niedzielnego chaosu, wiele połączeń nie odbywa się zgodnie z planem. Przykładowo anulowano dziś poranne połączenia z Londynu Luton do Gdańska czy Wilna. Loty z lotniska Londyn Stansted obywają się zgodnie z planem.

Temperatury do -8 st. C, 30 cm białego puchu i wiatr do 130 km/h – tak wyglądała niedziela na Wyspach. Zamknięte drogi, opóźnienia na kolei i problemy na lotniskach. Porty lotnicze w Birmingham i Londynie-Stansted zostały nawet na krótki czas zamknięte. Loty do i z Wielkiej Brytanii wylatywały ze sporym opóźnieniem albo były całkowicie anulowane. W ciągu dnia atak zimy przesuwał się dalej i objął całą Europę Zachodnią.

ycipk-2v9j35

W niedzielę odwołano w sumie 600 lotów. Największe problemy miał Ryanair. Jak podaje portal Fly4free, irlandzki przewoźnik był zmuszony do anulowania aż 246 połączeń, z czego 34 miały odbyć się z Polski, m.in. do Londynu z Łodzi, Poznania, Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Gdańska czy Modlina. Źle było także w Niemczech – nie odbył się np. lot z Frankfurtu do Krakowa czy z Memmingen do Warszawy Modlin.

Wizz Air musiał za to wczoraj odwołać 20 lotów z i do Polski. Anulowano m.in. loty do Warszawy z Eindhoven, Malmo i Londynu. Z Londynu-Luton pasażerowie nie polecieli też do Katowic czy Poznania, a z Eindhoven do Wrocławia.

ycipk-2v9j35

Z polskich lotnisk atak zimy w Europie odczuło lotnisko w Gdańsku, gdzie śniegu do wczorajszego wieczora nie było ani grama. Do Gdańska nie przyleciały samoloty z Alesund, Malmo, Sztokholmu, Eindhoven, Bergen czy Barcelony.

Tysiące turystów ma problem. Ich połączenia odwołano, a przewoźnicy proponują im lot za kilka dni. Wiele osób koczuje na lotniskach. Czytelniczka Fly4free skarży się, że po odwołaniu jej lotu z lotniska Stansted, Ryanair zaproponował jej alternatywny termin lotu na czwartek. Połączenia na najbliższe dni są niestety pełne i przewoźnicy nie są w stanie zapewnić wielu osobom szybkiej alternatywy.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

ycipk-2v9j35

Potrzebujesz zmiany? Zacznij od szafy, wykorzystując zniżki dostępne na stronie ANSWEAR.com kody promocyjne.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9j35

ycipk-2v9j35
ycipk-2v9j35