Trwa ładowanie...

Atak w Sztokholmie. Świat reaguje na tragedię. "Wyrazy współczucia"

Wyrazy współczucia oraz zapewnienia o solidarności płyną w stronę Szwedów, którzy mierzą się z atakiem terrorystycznym w Sztokholmie. Na wydarzenie reaguje cały świat, w tym przedstawiciele Unii Europejskiej.

Atak w Sztokholmie. Świat reaguje na tragedię. "Wyrazy współczucia"Źródło: Reuters
d4gknrp
d4gknrp

Wyrazy współczucia w związku z atakiem przekazał szef Rady Europejskiej Donald Tusk. "Myślami jestem z ofiarami - ich rodzinami oraz przyjaciółmi - dzisiejszego wstrzasającego ataku" - napisał na Twitterze.

Specjalną depeszę kondolencyjną wystosował do króla Szwecji Andrzej Duda. "W związku z dramatycznymi wydarzeniami w Sztokholmie chciałbym przekazać na ręce Waszej Królewskiej Mości, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, wyrazy najgłębszego współczucia oraz solidarności z poszkodowanymi. Ten przerażający i nieludzki akt, jaki rozegrał się na ulicach Sztokholmu, budzi w nas wszystkich zdecydowany sprzeciw" - napisał prezydent.

"To smutny dzień, ale wierzymy w to, że Szwecja się z tego podniesie" - stwierdził we wpisie na Twitterze premier Belgii Charles Michel.

"Po dzisiejszych tragicznych wydarzeniach w Sztokholmie łączymy się myślami ze społeczeństwem Szwecji. W imieniu Komisji Europejskiej chciałbym złożyć najgłębsze kondolencje rodzinom ofiar i wyrazić uznanie dla odważnej pracy tych, którzy tak szybko znaleźli się na miejscu ataku. Jedno z najbardziej tętniących życiem miast w Europie zostało zaatakowane przez tych, którzy chcieli zaszkodzić naszemu stylowi życia. Stajemy ramię w ramię, by wyrazić solidarność z obywatelami Szwecji, a szwedzkie władze mogą liczyć na wsparcie Komisji Europejskiej. Atak na którekolwiek z państw członkowskich jest atakiem na nas wszystkich" - brzmi treść oświadczenia szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera

"Jesteśmy razem przeciwko terroryzmowi" - napisał na Twitterze rzecznik niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, Steffen Seibert. - Myślami jesteśmy z ludźmi w Sztokholmie, z rannymi, z bliskimi, ze służbami ratunkowymi i z policjantami" - dodał.

Na atak zareagował również szef włoskiego MSZ Angelino Alfano. "Po zamachach dokonanych w ostatnich tygodniach w Londynie i w Sankt Petersburgu, doszło do kolejnego dramatycznego ataku na nasze miasta, nasz sposób życia i nasze najgłębsze wartości" - napisał w oświadczeniu.

W podobnym tonie brzmi przygotowane przez polski MSZ oświadczenie. "Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia społeczeństwu i władzom Królestwa Szwecji" - czytamy w nim.

Źródło: Twitter

d4gknrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gknrp
Więcej tematów