Trwa ładowanie...

Atak w Strasburgu. Policja zatrzymała piątą osobę

Piąta osoba trafiła do aresztu po ataku na bożonarodzeniowym jarmarku w Strasburgu. Policja wciąż ściga sprawcę zamachu, który zabił trzy osoby podczas strzelaniny.
Share
Atak w Strasburgu. Policja zatrzymała piątą osobę
Źródło: East News
demcnis

Służby szukają 29-letniego Chérifa Chekatta. To Francuz marokańskiego pochodzenia, urodzony w Strasburgu. Był wcześniej skazany we Francji i w Niemczech za przestępstwa kryminalne. Miał zostać aresztowany. We wtorek rano uciekł policji podczas przeszukania jego mieszkania w dzielnicy Neudorf.

W czwartek francuska policja zatrzymała mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą. Jak podaje agencja AFP, powołując się na swoje źródła, nie jest on jednak członkiem rodziny Cherifa Chekatta.

Do tej pory zatrzymano rodziców Chekatta oraz jego dwóch braci. Zostali umieszczeni w areszcie na 48 godzin w nocy z wtorku na środę.

demcnis

W czwartek policjanci rozpoczęli obławę w dzielnicy Neudorf. W dużej akcji brali udział m.in. funkcjonariusze wyspecjalizowanej grupy interwencyjnej RAID. Służby zablokowały ruch w pobliżu dzielnicy. Warto zaznaczy, że właśnie w dzielnicy Neudorf Chekatt był widziany po raz ostatni. We wtorek rano mężczyzna uciekł policji podczas przeszukania jego mieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

demcnis

Podziel się opinią

Share
demcnis
demcnis
Więcej tematów